browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Opublikowano przez 3 listopada 2016 Komentarzy (0)

Propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie, realizowane jest poprzez różnorodne działania a jednym z nich jest Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej „Jesienne spotkania z poezją”, który odbył się 28 października 2016 roku  w czytelni szkolnej. Celem konkursu było zainteresowanie słuchaczy pięknem słowa mówionego oraz propagowanie nowości książkowych w tym tomików poetyckich. Recytatorzy z Technikum Budowlanego, Technikum Handlowego i Liceum Ogólnokształcącego na zaaranżowanej scenie i w jesiennym nastroju, zaprezentowali wybrane przez siebie utwory poetyckie takich autorów jak Zbigniew Herbert, Bolesław Leśmian czy Ewa Lipska.

Jury z przewodniczącą Panią  Dyrektor MBP w Choszcznie Anną Lewicką wyłoniło laureatów i wręczyło nagrody, którymi były oczywiście  książki.

I miejsce – ex aequo Karolina Kamela z klasy III Technikum Handlowego i Łukasz Sieklucki z klasy II Technikum Budowlanego

II miejsce – Natalia Apanasowicz z klasy III Liceum Ogólnokształcącego

III miejsce – ex aequo Weronika Ditmar  i Weronika Szymczak z klasy I Liceum Ogólnokształcącego

W trakcie konkursu Zespół Przedmiotowy Nauczycieli Języka Polskiego wręczył również  nagrody za najlepiej napisane recenzje wybranej nowości książkowej.  Nagrodę za talent krytycznoliteracki otrzymała   Natalia Zaczkiewicz z klasy II Technikum Ochrony Środowiska za recenzję książki „ Tytany” Victorii Scott a wyróżnienie Bartosz Turkosz z klasy IV Technikum Budowlanego.

Lilla Rybka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *