browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mój zawód jest najlepszy

Opublikowano przez 16 listopada 2016 Komentarzy (0)

Druga ogólnopolska edycja konkursu ,,Mój zawód jest najlepszy” dla uczniów szkół o profilu zawodowym została zorganizowana przez Instytut Goethego w Krakowie oraz w Warszawie. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody – zaproszenie do Warszawy na uroczyste spotkanie z przedstawicielami niemieckich przedsiębiorstw oraz interesujący program kulturalny.

Zadanie konkursowe dotyczyło tym razem przedstawienia przyszłości zawodu w formie plakatu multimedialnego. Plakat miał zawierać odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jak zmieni się nazwa twojego zawodu (po niemiecku i po polsku)?

2. Jakich narzędzi/materiałów/sprzętu będziesz używać w swojej pracy?

3. Co będzie powstawać w wyniku Twojej pracy?/Co będziesz tworzyć?

4. Gdzie chciałbyś w przyszłości pracować?

5. Czy język niemiecki może się okazać przydatny w Twojej przyszłej pracy? Jeśli tak to dlaczego?

To zadanie zostało wykonane przez uczennice z klasy IITOŚ: Martę Lewicką i Wiktorię Talagę pod kierunkiem p. Teresy Wiśniewskiej. Nasz zespół zaprezentował zawód technika ochrony środowiska, łącząc umiejętności językowe i plastyczne oraz wiedzę informatyczną. Konkurencja była bardzo duża. Wpłynęło 98 prac z całej Polski. Ogłoszenie wyników nastąpiło 10 listopada 2016 r. Wybrano 9 finałowych zespołów, niestety wśród nich zabrakło naszych reprezentantek. Jako nagrodę pocieszenia, uczennice otrzymają  w najbliższym czasie, dyplom poświadczający uczestnictwo w konkursie oraz upominki od organizatora. Dla zainteresowanych czytelników podajemy link do pracy konkursowej:

http://wiktoria27875813032b94219.edu.glogster.com/choszczno-zespol-szkol-nr-2-technik-ochrony-srodowiska

Naszym dziewczynom należą się wielkie podziękowania za kreatywność, wiedzę, wolę walki i promocję naszej szkoły w wymiarze ogólnopolskim. A za rok znowu spróbujemy. Do trzech razy sztuka!

Teresa Wiśniewska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *