browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

XVI Dzień Papieski

Opublikowano przez 13 października 2016 Komentarzy (0)

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie włączyła się w zbieranie środków dla Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” i w organizację XVI Dnia Papieskiego w naszym mieście.

9 października 2016 roku obchodzony był w Polsce XVI Dzień Papieski, podczas którego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości. Od 15 lat tego dnia Akcja Katolicka działająca przy parafii NNMP w Choszcznie organizuje festyn rodzinny, z którego dochód w całości przeznaczony jest dla Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wspierając rozwój młodych ludzi, budujemy żywy pomnik Świętego Papieża Jana II. Podobnie jak w latach poprzednich, włączyliśmy się w to dzieło. Przygotowania do Dnia Papieskiego w naszej szkole rozpoczęły się we wrześniu. Najpierw na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty informujące o zbiórce drobnych przedmiotów na zabawę fantową. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zrobili przegląd rzeczy znajdujących się w ich domach. W sali 218, gdzie znajdował się punkt zbierania fantów, znalazło się wiele maskotek, zabawek, pamiątek z wakacji i książek, którymi my się już nacieszyliśmy, a teraz postanowiliśmy obdarować innych. Zebrane przez nas fanty wypełniły cały bagażnik i tylne siedzenia samochodu naszego katechety, księdza Sebastiana. Zbiórka fantów to nie jedyna forma naszego włączenia się w organizację Dnia Papieskiego. Pod kierunkiem Pani Agnieszki Stankowskiej dziewczęta z klasy IIB i IIILO przygotowały woreczki z lawendą i słoiki z domowym smalcem prosto z Polnej, które Weroniki z IIILO i Karolina z IIITH sprzedawały na festynie, aby w ten sposób wzbogacić fundusz stypendialny. Nasz absolwent Kamil (w zeszłym roku uczeń klasy IVTOŚ) opiekował się przyniesionymi na festyn żywymi stworzeniami (kaczki, kury gołębie). Dzięki ofiarności Rady Rodziców z naszej szkoły przekazaliśmy  na licytację cztery „Anioły” wykonane dla nas przez warsztat terapii zajęciowej w Piaseczniku. Uczniów naszej szkoły nie zabrakło także na scenie. Michalina z IITH zaśpiewała ulubioną pieśń naszego Papieża – “Barkę”, a Łukasz z IITB przypomniał uczestnikom spotkania wiersz Jana Pawła II “Źródło”. Wszystkim przygrywał na gitarze Łukasz z IVTH. Tego dnia w Choszcznie na stypendia dla potrzebującej wsparcia młodzieży zebrano ponad 20.000zł, a my mieliśmy w tym  swój udział.

Wiesława Gruszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *