browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

W Książnicy Pomorskiej i nie tylko

Opublikowano przez 8 października 2016 Komentarzy (0)

“Książka to najtańszy bilet do innego świata” – z tą myślą młodzież Zespołu Szkół Nr 2, klasy II Liceum Ogólnokształcącego i III Technikum Handlowego, wyruszyła 30. września 2016 r. w podróż do Szczecina, aby twórczo i ciekawie spędzić czas. Zwiedziliśmy Książnicę Pomorską i wystawę popularnego satyryka i rysownika Henryka Sawki, a w sali im. Zbigniewa Herberta oglądaliśmy wystawę dzieł Henryka Sienkiewicza, podróżując z bohaterami jego powieści do Afryki , czytając listy z Ameryki i oglądając zdjęcia z podróży, przedstawiające Noblistę i jego życie prywatne.

Z gmachu biblioteki udaliśmy się do Centrum Dialogu “Przełomy” mieszczącego się przy placu Solidarności, wyjątkowego miejsca na historycznej mapie Szczecina. W tym nowoczesnym muzeum przeżyliśmy podróż w czasie, której tłem było miasto Szczecin, od trudnych lat tuż po zakończeniu wojny, poprzez lata PRL–u aż do czasu przełomu, jakim był Okrągły Stół. To wspaniała lekcja historii, takiej historii, którą można było zobaczyć, dotknąć, posłuchać.

Następnie udaliśmy się do Multikina, gdzie obejrzeliśmy film “Nerve” na podstawie bestselleru o tym samym tytule, który wypożyczany jest w bibliotece szkolnej ZS Nr 2. Film i książkę polecamy wszystkim, którzy nie wiedzą, co zrobić z wolnym czasem. Jesienna podróż z książką trwa, dlatego zachęcamy wszystkich do czytania nowości książkowych, których sporo jest naszej bibliotece.

Lilla Rybka
Beata Zgorzelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *