browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nagroda dla Marka Nowaka

Opublikowano przez 10 października 2016 Komentarzy (0)

W dniu 7 października 2016 r. w czytelni Pomorzoznawczej Książnicy Pomorskiej odbyła się niezwykle miła dla nas uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu historyczno – literackiego “Pamięć miejsc i ludzi” organizowanego przez Biuro Dokumentacji Zabytków i Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

“Pamięć miejsc i ludzi” to tegoroczne hasło Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Marek Nowak, uczeń klasy IILOa w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie. Opiekunem zwycięskiej pracy była pani Beata Zgorzelska.

Nagrodę wręczały laureatowi w imieniu komisji konkursu: pani Anna Bartczak, historyk, koordynator Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa oraz pani Cecylia Judek, polonistka, sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej. Obie panie wchodziły w skład jury. Po wręczeniu nagród wszystkim laureatom, odczytywane były fragmenty dwóch prac, które zajęły I i II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć także dziennikarza “Kuriera Szczecińskiego”. Laureat głównej nagrody uciął sobie krótką rozmowę z panem Bogdanem Twardochlebem, dziennikarzem Kuriera Szczecińskiego, który zaciekawiony pytał o szczegóły nagrodzonej pracy jej autora.

Gratulacje dla ucznia!

Beata Zgorzelska

Poniżej można zapoznać się z pracą Marka Nowaka.

praca-konkursowa-marka-nowaka

marek-nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *