browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Edukacji Narodowej 2016

Opublikowano przez 19 października 2016 Komentarzy (0)

„Kochani nauczyciele, drodzy pracownicy oświaty. Trudno znaleźć słowa, które w pełni oddałyby naszą wdzięczność za poświęcenie, pracę i serce wkładane w nasza edukację. Podjęliście się niełatwego zadania wychowania kolejnych pokoleń, wykazując przy tym ogromną odwagę i troskę o nasze dalsze losy. Za to będziemy wam dozgonnie wdzięczni.

W tym wyjątkowym dniu pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Obyście mieli jak najmniej zmartwień, a uśmiech ciągle gościł na Waszych twarzach. Jeszcze raz dziękujemy.”

Tymi słowami Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Weronika Nahorska z IIILOa, złożyła życzenia na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Natomiast klasa IILOA, pełniąca dyżur Gospodarza Szkoły, przygotowała wszystkim słodkie upominki. Życzeniom akompaniowała Weronika Kośmider z IIILOa, a piękne podziękowania wyśpiewały Michalina Simińska i Patrycja Nykiel z IITH.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej to także czas, w którym kończą swoją pracę dotychczasowe władze Samorządu Uczniowskiego. Tym samym Weronika Nahorska zamknęła swoją kadencję przewodniczącej. Przedstawiona została nowa przewodnicząca, którą w demokratycznych wyborach uczniowskich została Karolina Kamela z klasy III Technikum Handlowego. Symboliczne przekazanie władzy to w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich przekazanie Pamiątkowej Księgi, w której zapisywane są refleksje i życzenia dla nowych władz samorządowych. Pożegnano również ubiegłorocznego opiekuna Samorządu, pana Tomasza Płonkę. W tym roku szkolnym funkcję tę sprawować będzie pani Aneta Tuszyńska-Parol.

Tradycją apeli jest nagradzanie tych, którzy swoją pracą i aktywnością wyróżnili się w życiu szkolnym. Pani dyrektor, Barbara Ciecierska, nagrodziła:

 • klasę IITOŚ i jej wychowawczynię, panią Małgorzatę Brzustowicz – zdobywców tytułu Klasa z Klasą za rok szkolny 2015/2016;
 • Marlenę Sadowską z IILOa, Karolinę Kamelę z IITH, Wiktorię Talagę z IITOŚ oraz Rafała Piórkowskiego z IIITB – stypendystów Prezesa Rady Ministrów;
 • Marka Nowaka z klasy IILOA – laureata konkursu historyczno–literackiego “Pamięć miejsc i ludzi” organizowanego przez Biuro Dokumentacji Zabytków i Książnicę Pomorską w Szczecinie;
 • Karolinę Kamelę z IIITH, Kaję Szydłowską z IIITH, Łukasza Siekluckiego z IITB, Bartosza Pialika z IVTB, Szymona Kamińskiego z IVTB, Natalię Apanasowicz z IIILOa, Martę Jamińską z IILOa, Weronikę Nahorską z IIILOa – wyróżnionych w konkursie czytelniczym “Jak nie czytam jak czytam”;
 • Kacpra Migdalskiego z IC i Kamila Michalaka  z IITB – za zdobycie wysokich miejsc w Choszczeńskim Biegu Terenowym.

Wszyscy nauczyciele z niecierpliwością oczekiwali wyników plebiscytu “Belfer Roku”, gdyż to jego wyniki są zwykle ostatnim elementem apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczne kategorie ustanowione przez Samorząd Uczniowski to: Pasjonat, Druga Matka, Wirus Humoru, Poskramiacz, Sokole Oko i Magik.

 • W kategorii Pasjonat, czyli ten, który każdego potrafi zarazić tym, co kocha – zwyciężył pan Piotr Figas;
 • W kategorii Druga Matka czyli ten, u którego zawsze w rękawie miejsce na czyjeś łzy się znajdzie – zwyciężyła pani Agnieszka Kurpiewska;
 • W kategorii Wirus Humoru, czyli ten, którego żart echem od ścian klasy się odbija – zwyciężył pan Tomasz Płonka;
 • W kategorii Poskramiacz, czyli ten, który swoim wzrokiem każdego niesfornego ucznia naprawić potrafi – zwyciężył pan Mariusz Spychaj;
 • W kategorii Sokole Oko, czyli ten, któremu nie umknie żadna próba naciągnięcia rzeczywistości  – zwyciężyła pani Barbara Ciecierska;
 • W kategorii Magik, czyli ten, który dydaktyczno-wychowawcze cuda wyczynia – zwyciężyła pani Małgorzata Brzustowicz.

Wyróżnionym nauczycielom zadedykowana była piosenka “Listen to Your Heart” zespołu Roxette w wykonaniu Konrada Dybały z klasy ILOA oraz taniec w wykonaniu hiphopowej formacji Feel the Bang.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i nauczycielom!

Edyta Tyburczy-Kujawa

Fotografie: Tomasz Płonka i Aneta Tuszyńska-Parol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *