browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wizyta w NBP

Opublikowano przez 21 września 2016 Komentarzy (0)

Uczniowie klasy I i II Technikum Handlowego 15 września 2016 r. uczestniczyli w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie. Czekały tam na nich różne wyzwania. W tym roku odwiedziny miały formę gry dydaktycznej, której uczestnicy mieli możliwość pogłębienia swoich wiadomości z  zakresu bankowości. Poznali funkcje banku centralnego, nauczyli się rozpoznawania autentyczności banknotów, zobaczyli zabezpieczenia banknotu 200 zł na piramidzie holograficznej. Mieli również możliwość potrzymania sztabki złota, której wartość rynkowa wynosi ponad 2 mln zł. Wybrańcy próbowali wydostać się z pokoju pełnego zagadek. Chłopcy zaś starali się otworzyć zaszyfrowaną walizkę. Po zmaganiach z wiedzą ekonomiczną na wszystkich czekały nagrody schowane w prawdziwym sejfie. Na zakończenie chętni mogli wykonać sobie sesję fotograficzną w fotobudce. Jej efekty można zaobserwować na zdjęciach poniżej.

Po wizycie w NBP wszyscy udali się na plenerową wystawę “Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski”. Przygotowało ją Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku we współpracy z Fundacją Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz NBP. Zwiedzanie miało charakter gry plenerowej “Pociąg do niepodległości”. Na mapie Polski sprzed 100 lat o wymiarach 3mx3m uczestnicy przesuwali pionki i wędrowali po miastach, rozwiązując zadania. Odpowiedzi do nich szukali, oglądając wystawę. Miała ona bardzo zróżnicowany charakter. Uczniowie mogli wysłuchać wspomnień legionistów Pierwszej Brygady w formie słuchowiska, obejrzeć archiwalne fotografie w technologii 3D, grafiki, podświetlane fotografie i filmy.

Wycieczka wszystkim się podobała. W przyszłym roku również odwiedzimy NBP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *