browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ruszamy z wyborami!

Opublikowano przez 24 września 2016 Komentarzy (0)

Jak co roku włączamy się do ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu jest przeprowadzenie demokratycznych wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego.

Wybory te to pierwszy krok, który zadecyduje o tym, jakie osoby znajdą się we władzach Samorządu Uczniowskiego, a zatem jaka będzie jakość działania tego tak ważnego w życiu szkoły organu, jak będzie postrzegany przez uczniów, czy będzie wiarygodny, czy jego autorytet będzie wysoki, a możliwości mobilizowania pozostałych uczniów do działania duże.

W polskich szkołach wybory nie zawsze są traktowane poważnie ani przez uczniów, ani przez nauczycieli, a duża część społeczności szkolnej nie uczestniczy w procesie wyborczym. Dlatego tak ważne jest promowanie dobrej praktyki wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. I nawet jeśli wybory odbywają się według demokratycznych zasad, nie będą one świętem demokracji, jeśli nie wystartuje w nich odpowiednio duża liczba dobrych kandydatów.

Kandydowanie do władz Samorządu Uczniowskiego to prosta droga do zrealizowania własnych pomysłów na uatrakcyjnienie szkolnego życia, a także pierwszy krok w karierze lidera społecznego i politycznego. Dlatego zachęcamy, bo warto!

Wszyscy chętni, którzy chcą kandydować do władz Samorządu Uczniowskiego, powinni:

  • Zgłosić się do pani pedagog Edyty Tyburczy – Kujawy;
  • Przygotować swój program wyborczy;
  • Przeprowadzić atrakcyjną kampanię.

ZMIENIAJ SZKOŁĘ – IDŹ NA WYBORY!

mgr Adrianna Dokurno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *