browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Czytelnicze poruszenie

Opublikowano przez 7 września 2016 Komentarzy (0)

Koniec roku szkolnego 2015/2016 był jednocześnie początkiem uczestnictwa Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Już 17 czerwca 2016 r. w bibliotece szkolnej rozpoczęła się akcja „Wakacje z książką” będąca formą promocji nowości książkowych zakupionych ze środków Programu.

Natomiast w piątek 2. września 2016 r. rozpoczęliśmy Narodowe Czytanie, włączając się do zainaugurowanej w 2012 roku ogólnopolskiej akcji. Fragmentów powieści historycznej „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza słuchali uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego i klasy III Technikum Handlowego. Akcja jest kontynuowana i obejmie wszystkie klasy naszej szkoły, a czytać będą wychowawcy, dyrekcja szkoły i zaproszeni goście.

W sobotę 3. września 2016 roku uczniowie i nauczyciele ZS Nr 2 uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, które odbyło się na placu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Słoneczna pogoda sprzyjała wydarzeniu, a dobrze brzmiące głosy czytających i znakomita interpretacja czytanych fragmentów sprawiła, że było to ciekawe przed- i popołudnie. Nam najbardziej podobał się fragment przygotowany przez księdza Marka Gajowieckiego mówiący o miłości Ligii i Winicjusza oraz tekst czytany przez gimnazjalistkę Justynę Gwoździk. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie spotkania i zaproszenie naszej szkoły.

Lilla Rybka

O akcji Narodowe Czytanie można przeczytać:

Fotografie: Piotr Figas oraz uczniowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *