browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Opublikowano przez 27 czerwca 2016 Komentarzy (0)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z zakończeniem nauki Zasadniczej Szkoły Zawodowej miało miejsce w hali Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie 24 czerwca 2016 roku. Zgromadzeni uczniowie oczekiwali na początek uroczystości w upale i pełni emocji. Już pewnie myśleli o wakacjach lub o swojej przyszłości, lecz nie bądźmy tego tacy pewni, ponieważ wielu z nich zostało nagrodzonych, a moment, kiedy jest się nagradzanym przy koleżankach i kolegach, zawsze jest ważny. Ważne jest również i to, że liczną grupę wyróżniających się uczniów mogli zobaczyć przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb, pracodawców, a także rodzice lub członkowie rodzin. Warto wspomnieć, że zaproszeni goście byli fundatorami nagród, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Uroczystość rozpoczęli odczytaniem wizji szkoły  prowadzący: Marlena Sadowska z ILOa i Łukasz Sieklucki z ITB. Do mikrofonu podeszła z kolei Michalina Simińska z ITH, która pięknie zaśpiewała radosną piosenkę. Była ona potrzebna, by atmosfera oczekiwania nieco zelżała. Michalina po raz pierwszy zaprezentowała się publiczności, więc i my po raz pierwszy mamy okazję ją pochwalić. Następnie wszyscy odśpiewali przy pochylonym sztandarze hymn narodowy, po czym głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska. Zwróciła ona uwagę na osiągnięcia uczniów. Ciesząc się z nich, przypomniała jednak, jak trudny był to rok, ile wysiłku i motywacji wymagał. Miłym momentem była chwila, gdy Przyjaciel Szkoły, pan Jerzy Białach, podarował paniom dyrektorkom Jolancie Plucie i Barbarze Ciecierskiej obrazy. Następnie Starosta Choszczeński, pan Adam Andriaszkiewicz, podziękował za wytężoną pracę, lecz dopiero za chwilę miał do przekazania naprawdę dobre wiadomości – nasi uczniowie zostali uhonorowani Stypendium Starosty Choszczeńskiego za osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sukcesy sportowe. Zanim to jednak nastąpiło, głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Weronika Nahorska z IILOa. Jak w dobrym filmie – skupione wyczekiwanie stypendystów zostało odroczone o kilka chwil za sprawą przemówienia tej, która reprezentuje naszą społeczność szkolną, i wie, że mówi w imieniu wszystkich.

Gdy słowa Weroniki należycie wybrzmiały, nastąpił moment szczególny. Starosta wręczył stypendia wyczytanym przez wicedyrektor szkoły, panią Jolantę Plutę, uczniom. Stypendium otrzymali:

 • Za osiągnięcia naukowe:
  • Weronika Nahorska, klasa IILOa;
  • Natalia Rosłon, klasa ITH;
  • Karolina Kamela, klasa IITH;
  • Marta Król, klasa IITOŚ.
 • Za osiągnięcia artystyczne:
  • Jakub Skory, klasa ITB;
  • Łukasz Baranowski, klasa IIITH;
  • Martyna Żyta, klasa IIILOa.
 • Za osiągnięcia sportowe:
  • Tomasz Dybaś, klasa IA.

Jako drudzy wystąpili najlepsi absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej, których uhonorowano za wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie. Treść listu gratulacyjnego do rodziców odczytała wicedyrektor szkoły, pani Jolanta Pluta. Nagrody wręczyli Starosta Choszczeński, dyrektor szkoły oraz wychowawcy poszczególnych klas: IIIA – pani Aneta Tuszyńska-Parol, IIIB – pani Adrianna Dokurno, IIIC – pani Irena Kwaśna. Wystąpili:

 • Z klasy IIIA:
  • Michał Kalinowski i Państwo Anna i Krzysztof Kalinowscy;
  • Bartosz Junak i Pani Aldona Junak.
 • Z klasy IIIB:
  • Daria Dumka i Państwo Zofia i Władysław Dumka.
 • Z klasy IIIC:
  • Marta Betler i Państwo Krystyna i Janusz Betler;
  • Justyna Boruń i Państwo Wioleta i Sławomir Boruń .

Starosta wraz z panią dyrektor nagrodzili również najlepszych uczniów poszczególnych typów szkół. Byli to:

 • Marlena Sadowska, klasa ILOa;
 • Rafał Piórkowski, klasa IITB;
 • Karolina Kamela, klasa IITH;
 • Wiktoria Talaga, klasa ITOŚ;
 • Katarzyna Łubiarz, klasa IB ZSZ.

Innych uczniów, którzy także uzyskali promocję z wyróżnieniem, uhonorowano nagrodą książkową wraz z dedykacją. Byli to:

 • W Liceum Ogólnokształcącym:
  • Klaudia Wiśniewska, klasa ILOa;
  • Natalia Apanasowicz, klasa IILOa;
  • Weronika Kośmider, klasa IILOa;
  • Weronika Nahorska, klasa IILOa;
  • Anna Sowińska, klasa IILOa.
 • W Technikum Budowlanym:
  • Łukasz Sieklucki, klasa ITB.
 • W Technikum Handlowym:
  • Natalia Rosłon, klasa ITH;
  • Magdalena Naskręt, klasa ITH;
  • Marek Nowak, klasa IITH;
  • Amanda Działak, klasa IIITH;
  • Paulina Goliszek, klasa IIITH.
 • W Technikum Ochrony Środowiska:
  • Oliwia Brzezińska, klasa ITOŚ;
  • Nikolina Mizielińska, klasa ITOŚ;
  • Sandra Stolarz, klasa ITOŚ;
  • Natalia Zaczkiewicz, klasa ITOŚ;
  • Marta Król, klasa IITOŚ;
  • Małgorzata Adamek, klasa IIITOŚ.

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce ufundowane przez Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną w Rzecku uczniom Liceum Ogólnokształcącego wręczyła pani Ewa Sadowska – członek Rady Nadzorczej Spółdzielni. Byli to: Martyna Kapińska ILOa, Anita Kleinszmit ILOa, Izabela Zawadowska ILOa, Maria Chorbińska IILOa, Oskar Jackowski IILOa, Nikolina Kamieniecka IILOa, Maja Kmieć IILOa, Agata Węgrowska IILOa.

Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki wyniki w nauce ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali uczniowie: Jakub Skory ITB, Oskar Linder IIITB, Daria Juszczyk ITH, Monika Lorencka ITH, Aleksandra Piasecka ITH, Michalina Simińska ITH, Ewa Śpiewak ITH, Łukasz Baranowski IIITH, Joanna Stefańska IIITH, Ireneusz Szymczak IIITH, Nikolina Duda ITOŚ, Gabriela Lech ITOŚ, Marta Lewicka ITOŚ, Łukasz Erling IITOŚ, Aleksandra Komarnicka IITOŚ, Oliwia Sobisiak IITOŚ, Natalia Jastrząbek IIITOŚ, Łukasz Salamon IIITOŚ, Konrad Serwa IIITOŚ, Paweł Wiśniewski IA, Klaudia Krysztofowicz IC, Beata Jaruga IC, Kamil Kłosak IIA, Patryk Michalski IIA, Honorata Siekierzycka IIB, Adrianna Wengerska IIB, Kamila Siwa IIC, Ernest Eljasz IIC. Nagrody wręczył pan Artur Konopelski, przewodniczący Rady Rodziców oraz dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska.

Nagrody specjalne od Rady Rodziców otrzymali absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej:

 • Paweł Szymanek –  za zaangażowanie na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego;
 • Jan Pierzak – za osiągnięcia sportowe.

Nagrody wręczyli: przewodniczący Rady Rodziców, pan Artur Konopelski, dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska oraz pani Lilla Rybka i pani Aneta Tuszyńska-Parol.

Nagrody za działalność w Samorządzie Uczniowskim ufundowała również Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania. Otrzymali ją uczniowie: Weronika Nahorska IILOa, Weronika Kośmider IILOa, Rafał Piórkowski IITB, Aleksandra Piasecka ITH, Natalia Rosłon ITH, Karolina Kamela IITH, Paulina Goliszek IIITH. Nagrody wręczyli: Pani Barbara Zaniewska – Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania, dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, pani Edyta Tyburczy–Kujawa i pan Tomasz Płonka.

Nagrody za osiągnięcia sportowe od Rady Rodziców otrzymali uczniowie: Oskar Jackowski IILOa, Maja Kmieć IILOa, Natalia Rosłon ITH, Karolina Kamela IITH. Nagrody wręczyli: dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Absolwent klasy IIIA Michał Kalinowski otrzymał nagrodę za najlepszy wynik w pracy na warsztatach szkolnych w zawodzie ślusarz. Nagrodę wręczyli: dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska i kierownik warsztatów szkolnych, pan Janusz Solski.

Bardzo ważnymi nagrodami dla naszych absolwentów ZSZ są zawsze nagrody przyznawane przez pracodawców. W tym roku nagrody pracodawców otrzymali:

 • Marta Betler – w imieniu Pani Małgorzaty Adamkiewicz, właścicielki sklepu spożywczo-przemysłowego w Boguszynach, nagrodę wręczył pan Eugeniusz Nykiel;
 • Ilona Bielawska, Daria Dumka, Marta Hryniewicz – nagrody wręczyła Pani Halina Biłyk, właścicielka studia fryzjerskiego w Choszcznie;
 • Sara Kupska, Angelika Sondaj – nagrody wręczył Pan Mariusz Kamiński, właściciel firmy Maxan;
 • Wiktoria Łozowska – w imieniu Pana Pawła Kmiecia, właściciela firmy usługi gastronomicznej w Choszcznie, nagrodę wręczył Pan Eugeniusz Nykiel;
 • Justyna Boruń – w imieniu Pana Krzysztofa Kunowskiego, właściciela firmy Bakers, nagrodę wręczyła Pani Jolanta Zmiendak;
 • Kamil Mazurczyk – w imieniu Pana Huberta Nykla, właściciela firmy handlowo-usługowej, nagrodę wręczył Pan Eugeniusz Nykiel;
 • Klaudia Nowak – nagrodę wręczył Pan Robert Ozimek, właściciel firmy Ozimek;
 • Dawid Lech – w imieniu Pana Krzysztofa Radziszewicza, właściciela warsztatu samochodowego w Choszcznie, nagrodę wręczył Pan Eugeniusz Nykiel.

Po ceremonii wręczenia nagród głos zabrała Joanna Janicka z klasy IIIB, która w imieniu absolwentów oficjalnie pożegnała społeczność Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Nieco mniej oficjalnie, ponieważ często oficjalna forma nie dała się utrzymać, absolwenci pożegnali nauczycieli kwiatami. Zażyłe rozmowy przeciągnęły się o kilka minut, ale już całkowicie rozradowani, absolwenci zostali przez panie dyrektorki obdarowani upominkami.

Tak liczna grupa nagrodzonych podczas uroczystości może tylko cieszyć, ale nasze gratulacje składamy wszystkim. To był naprawdę pracowity rok i należą się Wam zasłużone wakacje. Absolwentom życzymy pomyślnych wyników egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. A w formie ostatniej nagrody przypominamy, że piosenka o miłości zaśpiewana przez Jakuba Skorego  z akompaniamentem Łukasza Baranowskiego i Krystiana Gralli nie była zaśpiewana bez powodu.

Pozdrawiamy Was serdecznie. Udanych wakacji!

Warto obejrzeć stronę Starostwa Powiatowego w Choszcznie. Znajdziecie tam fotoreportaż z uroczystości.

Fotografie: Tomasz Płonka i Piotr Figas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *