browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Magiczny pokaz

Opublikowano przez 10 czerwca 2016 Komentarzy (0)

Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska to tacy trochę magicy. Na co dzień zwykłe dziewczyny i chłopaki, gdy ubiorą białe kitle, stają się fantastyczni. Potrafią wyczarować rzeczy, o jakich nikomu się nie śniło. Chyba że dzieciom, które, jak wiadomo, też są magikami.

I właśnie 24 maja 2016 r. gościliśmy w naszej pracowni chemicznej dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. A nasza młodzież z I klasy Technikum Ochrony Środowiska przygotowała taki pokaz, że palce lizać. Nie, nie, żartujemy. Nie wolno lizać palców w pracowni chemicznej!

Najpierw zaprezentowano urządzenia oraz szkło laboratoryjne. Niesamowite kształty, dziwne rurki, kurki, jakieś niezrozumiałe spirale. Takie tajemnicze rzeczy ma tylko mama w kuchni! Potem odbył się pokaz doświadczeń chemicznych. Uczniowie TOŚ zaprezentowali między innymi burzę w probówce, chemiczne zapałki, wybuchający wulkan, spalanie magnezu, lokomotywę. Pokaz doświadczeń spotkał się z wielkim zainteresowaniem drugoklasistów, wyrażanym gromkimi okrzykami zachwytu. Uczestnictwo gości w zajęciach polegało nie tylko na oglądaniu doświadczeń. Dzieci samodzielnie wykonały przygotowane przez nas doświadczenia: barwienie fenoloftaleiny, oranżu metylowego, strącanie osadu i… pastę do zębów dla słonia. Po uśmiechach na buziach dzieci można było zauważyć, że zajęcia bardzo się podobały. Na koniec zajęć stwierdziły, że praca w laboratorium jest bardzo ciekawa i ekscytująca.

Jadwiga Czyż

PS Jeśli chcesz poznać tajemnice chemii i zdobyć pasjonujący zawód, złóż podanie do klasy Technikum Ochrony Środowiska, ponieważ są jeszcze miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *