browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Żegnamy klasy maturalne 2016

Opublikowano przez 2 maja 2016 Komentarzy (0)

29 kwietnia 2016 r. pożegnaliśmy absolwentów Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie z następujących klas:

 • Liceum Ogólnokształcące – wychowawczyni, pani Agnieszka Kasperczuk;
 • Technikum Geodezyjne – wychowawczyni, pani Teresa Wiśniewska;
 • Technikum Handlowe – wychowawczyni, pani Edyta Kondela;
 • Technikum Ochrony Środowiska – wychowawczyni, pani Kinga Recka-Matyjasik;
 • Technikum Budowlane – wychowawca, pan Jan Kowalonek.

Uroczystość rozpoczął wytęp taneczny zespołu REVERS. Dziewczyny pokazały znakomitą choreografię i porwały prawie do tańca. Piszemy “prawie”, gdyż zaraz na płytę boiska weszła Weronika Nahorska z klasy IILOa, która wyrecytowała fragmenty wiersza Zbigniewa Herberta “Podróż”. Tak więc tańczyć tak jak dziewczyny z REVERSU nie można, kiedy się nie ma wewnętrznego ognia, i po prostu nie da się nie wzruszyć, kiedy się słucha takiego wiersza w takim wykonaniu. A Weronika później pokazała się raz jeszcze, gdy jako przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wygłosiła do absolwentów słowo pożegnania.

Ukończenie szkoły to moment wielkiej nadziei. Przed absolwentami świat stoi otworem, marzą, by dalej się rozwijać i nic na razie ich marzeń nie jest w stanie zniszczyć. Ale ukończenie szkoły to mimo wszystko czas obaw, ponieważ przed absolwentami trudne egzaminy maturalne. W imieniu licznie przybyłych dostojnych gości nawiązał do tego Starosta Choszczeński, pan Adam Andriaszkiewicz. Starosta wspomniał, jak podczas studniówki życzył wszystkim szampańskiej zabawy, ale przypomniał również, że już wtedy troszczył się o naszych przyszłych absolwentów. Teraz, po ukończeniu szkoły, wielu będzie myślało o podjęciu pracy, w czym pomogą im na pewno dyplomy zawodowe, lecz zawsze warto dalej się kształcić – podkreślił pan Starosta.

O kształceniu i o dumie, która towarzyszy pożegnaniu kolejnego rocznika, mówiła dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, pani Barbara Ciecierska. Na początek podziękowała ona przewodniczącemu Rady Rodziców, panu Arturowi Konopelskiemu, za trzyletnią, rzetelną, udaną współpracę i za przemówienie wygłoszone w imieniu wszystkich rodziców. Jeśli nawet można było się spodziewać, co pani dyrektor powie dalej – że trudno jej pożegnać swoich uczniów, którzy niejednokrotnie dawali nam powody do radości, to i tak skupiona społeczność szkolna – na co dzień nieco może rozbrykana – pojęła, jak ważny moment przyszło nam wszystkim przeżywać. Tak, jesteśmy związani ze swoimi wychowankami, a mamy nadzieję, że oni z nauczycielami także.

Pani dyrektor wspomniała o osiągnięciach uczniów i przekazała głos wicedyrektor szkoły, pani Jolancie Plucie, której przypadł zaszczyt odczytania treści listu gratulacyjnego dla rodziców wyróżniających się uczniów oraz wymienienia wszystkich nagrodzonych.

Nagrody Starosty Choszczeńskiego, Pana Adama Andriaszkiewicza, otrzymali:
 • Daria Domagalska IIILOa;
 • Patrycja Kacprzak IVTOŚ;
 • Marcin Fidosz IVTH.
Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu w Choszcznie, Pana Stanisława Dychy, otrzymali:
 • Sandra Eljasz IVTOŚ;
 • Olimpia Świtaj IIILOa;
 • Jacek Paczkowski IVTG.
Nagrody Burmistrza Choszczna, Pana Roberta Adamczyka, otrzymali:
 • Julita Michałowska IVTOŚ;
 • Wojciech Szymanek IVTG;
 • Marta Wawszczyk IVTOŚ;
 • Mateusz Wszędybył IVTOŚ;
 • Katarzyna Zawadzka IVTOŚ.
Nagrodę Burmistrza Pełczyc, Pana Mirosława Kluka, otrzymała:
 • Klaudia Stępnikowska IIILOa.
Nagrody Burmistrza Recza, Pana Wiesława Łońskiego, otrzymali:
 • Sara Surowa IVTH;
 • Klaudia Czerechowicz IVTH;
 • Marta Niewlaczyn IVTH;
 • Karolina Czerwińska IIILOa.
Nagrodę Wójta Bierzwnika, Pana Adama Błaszczyka, otrzymała:
 • Monika Adamek IV TH, Monika została również wyróżniona nagrodą od Pani Anety Kołudy, członka Zarządu Powiatu w Choszcznie.
Nagrodę Wójta Krzęcina, Pana Bogdana Wojciecha Brzustowicza, otrzymała:
 • Oliwia Pierożkiewicz IVTG.
Nagrodę od Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku za godne reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie otrzymały:
 • Klaudia Czerechowicz z klasy IVTH;
 • Sara Surowa z klasy IVTH.
Nagrodę od Związku Nauczycielstwa Polskiego za działalność w Samorządzie Uczniowskim otrzymała pełniąca funkcję przewodniczącej:
 • Sandra Eljasz z klasy IVTOŚ.
Nagrodę od Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno za aktywną działalność otrzymała:
 • Agata Sugier z klasy IV TOŚ.
Nagrody Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie za działalność w Samorządzie Uczniowskim otrzymały:
 • Klaudia Czerechowicz z klasy IV TH;
 • Jagoda Kaczor z klasy IV TH;
 • Sara Surowa Z klasy IV TH.
Nagrody Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie za osiągnięcia sportowe otrzymali:
 • Tomasz Gajowski z klasy IV TG;
 • Jakub Lorencki z klasy IV TH.

Bardzo ważnym i pięknym punktem programu uroczystości był moment, kiedy przedstawiciele poszczególnych klas mieli szansę wypowiedzieć w ciągu 30 sekund swoje przesłanie dla wszystkich. Wydawałoby się, że 30 sekund to bardzo niewiele, jednak delegaci klas znaleźli sposób, żeby wyrazić swoje obawy, nadzieje. Żeby wyrazić dumę oraz pokazać, że swoich nauczycieli szanują. Dziękujemy Wam, Absolwenci, potraficie kruszyć nasze kamienne serca!

Potem były jeszcze kwiaty i drobne upominki. W czasie ich wręczania Jakub Skory śpiewał nastrojową pieśń pożegnalną. Na koniec Łukasz Baranowski i Krystian Gralla wykonali inną piosenkę w ciekawej, oryginalnej aranżacji, po czym wszyscy rozeszli się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli swoim podopiecznym świadectwa.

Uroczystość przygotowała pani Lilla Rybka, znakomicie ją poprowadzili: Marlena Sadowska i Kamil Kowalczyk z ILOa.

Relacje na stronach:

Kilka fotografii: Piotr Figas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *