browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

W laboratorium ZUT-u

Opublikowano przez 11 maja 2016 Komentarzy (0)

04 maja 2016 r. uczniowie klasy III Technikum Ochrony Środowiska wraz z opiekunami, panią Anną Komorowską, panią Jagodą Czyż oraz panią Kingą Recką-Matyjasik, wybrali się na Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  w Szczecinie. Na miejscu, pod czujnym okiem dr hab. inż. Sylwii Mozi, prof. nadzw. ZUT-u, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych pod tytułem „Jak wodę mętną przeprowadzić w klarowną”. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom wiedzy na temat koagulacji – jednego z podstawowych procesów oczyszczania wody. Zajęcia trwały 120 minut, jednak upłynęły błyskawicznie. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w powierzonych im zadaniach. Można by rzec, że dwoili się i troili przy wykonywaniu prac laboratoryjnych. Czy proces dwojenia i trojenia przy ciekawej pracy ma jakąś nazwę? Zastanawiające. Zastanawiające tym bardziej, że ich starsi koledzy tego dnia dwoili się i troili, pisząc egzamin maturalny z języka polskiego. A przecież nikt nie będzie się upierał przy poglądzie, że matura z polskiego jest nieciekawa. W końcu w tym roku tematem egzaminu dojrzałości była miłość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *