browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Rewizyta gości z Niemiec

Opublikowano przez 28 maja 2016 Komentarzy (0)

W dniu 23.05.2016 r., zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ZS Nr 2 w Choszcznie gościł oficjalną delegację ze szkoły partnerskiej – Oberstufenzentrum Oder – Spree w Fürstenwalde. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kadry kierowniczej obu szkół. Wśród zaproszonych gości należy wymienić: dyrektora Oberstufenzentrum Oder- Spree w Fürstenwalde – pana Joachima Schenka oraz kierownika, pana Jörga Höhnowa. Stronę polską reprezentowali: dyrektor ZS Nr 2 w Choszcznie – pani Barbara Ciecierska, wicedyrektor – pani Jolanta Pluta, kierownik warsztatów szkolnych – pan Janusz Solski, zaś funkcję tłumacza pełniła pani Teresa Wiśniewska.

Spotkanie mieszanego zespołu kadry kierowniczej miało na celu dopracowanie szczegółów projektu “Praktyki zawodowe w zawodzie ślusarz – szansą na zwiększenie mobilności i kompetencji zawodowych”, którego realizacja rozpocznie się we wrześniu 2016r. Grupę docelową tworzą uczniowie klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie ślusarz.

Po oficjalnej części spotkania nastąpiło zwiedzanie szkoły oraz firmy “Malms” w Choszcznie, w której odbędzie się część praktyczna projektu. Nasi goście obejrzeli salę lekcyjną języka niemieckiego, pracownie: Technikum Budowlanego, Technikum Ochrony Środowiska, Technikum Handlowego oraz halę sportową. Zarówno dyrektor J.Schenk (z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego), jak i kierownik J.Höhnow byli pod wrażeniem naszego obiektu sportowego i nie szczędzili słów uznania. Szczególne zainteresowanie delegacji niemieckiej wzbudziła siedziba firmy “Malms”. Pan Mariusz Letkomiller – właściciel firmy oprowadził gości po obiekcie i opowiedział o swojej działalności.

Partnerzy z Niemiec mieli także okazję poznać walory rekreacyjne Choszczna i okolicy. Nowoczesna restauracja “Promenada” usytuowana nad jeziorem Klukom oraz pole golfowe “Modry Las” wzbudziły prawdziwy zachwyt naszych gości. Pamiątkowe zdjęcia wykonane na polu golfowym są dopełnieniem tego pięknego dnia i jednocześnie zapowiedzią kolejnych wydarzeń.

Teresa Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *