browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Piosenka niemiecka jest dobra na wszystko

Opublikowano przez 21 maja 2016 Komentarzy (0)

9. edycja Festiwalu Piosenki Niemieckiej w Barlinku odbyła się 12 maja 2016 r. W tym roku w festiwalu uczestniczyło 9 wokalistów z Niemiec oraz 11 solistów z  Polski. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i zaprezentowali wysoki poziom. Niektórzy nawet wykonali sobie specjalne stroje, które pasowały do przedstawianych piosenek.

Wśród zaproszonych gości należy wymienić m.in.: pana Dariusza Zielińskiego – burmistrza Barlinka, panią Ewę Krygowską – przedstawiciela Nadleśnictwa Barlinek, panią Barbarę Jarosz- dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Barlinku, panią Brygidę Liśkiewicz – dyrektor BOK , gości z Prenzlau oraz nauczycieli i uczniów z Barlinka.

Festiwal został podzielony na 3 kategorie: szkoły podstawowe z Polski, szkoły podstawowe z Niemiec (Prenzlau) oraz szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W przerwach między występami wokalistów poszczególnych kategorii publiczność mała okazję obejrzeć w wersji oryginalnej inscenizacje baśni braci Grimm: “Czerwony Kapturek”, “Kopciuszek” i “Jaś i Małgosia”.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych reprezentant naszej szkoły – Łukasz Baranowski (III TH) zajął III miejsce. Łukaszowi Baranowskiemu serdecznie gratulujemy ciekawej aranżacji piosenki “So bist Du”, a Krystianowi Gralli pięknego wykonania utworu na gitarze. Oczywiście ogromne podziękowania należą się pani Teresie Wiśniewskiej, która przygotowała naszą trójkę do występu.

PS.

Ja tam również byłam i śpiewałam. Co prawda mój debiut nie wzbudził sensacji, ale zostałam doceniona. Za wykonanie piosenki ,,Die Sonne kann warten” otrzymałam wyróżnienie. Kto wie, może za rok będzie lepiej?

  Weronika Nahorska

Zdjęcia udostępnione za zgodą p. Sławomiry Pawłowskiej – organizatora części artystycznej festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *