browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Życie to nie matrix

Opublikowano przez 2 kwietnia 2016 Komentarzy (0)

DOPALACZOM PO RAZ KOLEJNY MÓWIMY „NIE”!

Tradycyjnie 21 marca, jak co roku, odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Jedną z konkurencji branych pod uwagę do ogólnej klasyfikacji był przygotowany przez Samorząd Uczniowski test wiedzy na temat zagrożeń związanych z dopalaczami. Motywem przewodnim quizu było hasło „ŻYCIE TO NIE MATRIX! NIE MUSISZ BRAĆ TABLETEK, BY POZNAĆ PRAWDĘ!”, a jego głównym celem była znajomość zagrożeń, jakie niesie zażywanie środków psychoaktywnych. Udział w quizie nim mogła wziąć jedna osoba reprezentująca klasę.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod wodzą Rzecznika Praw Ucznia, Pauliny Goliszek z IIITH, rozpoczęli od przedstawienia celu quizu i podania w skrócie jego przebiegu. Następnie pokazano prezentację, z której, o ile ktoś był wystarczająco uważny, można było wydobyć odpowiedzi na pytania testu, których ułożono aż 17. Ale, niestety, wszystkie pytania były otwarte, więc trzeba było wykazać się nie tylko dobrą pamięcią. W celu małego ułatwienia każdy mógł sobie zanotować z prezentacji te informacje, które uznał za najważniejsze. Po prezentacji puszczono film o dopalaczach i rozdano arkusze z pytaniami. Każdy pracował intensywnie. Pytania nie były zbyt łatwe, więc trzeba było trochę pomyśleć, nim udzieliło się odpowiedzi. Dodatkowo punktowana była scenka z odgrywaniem ról. Pary uczestników robiły to świetnie. Każda z nich miała do wyboru jeden z trzech pomocniczych rekwizytów, a były to imitacje papierosów, tabletek (tzw. tabsów) czy też białego proszku. Jedna osoba miała zachęcać, by ta druga sięgnęła po szkodliwą substancję, zaś druga osoba miała wykazać się asertywnością i odmówić, by zachęcający wreszcie się odczepił. Scenki były różne – jedne bardzo ciekawe, jednym słowem genialne, drugie zaś troszkę mniej. Ale wszystkim gratulujemy pomysłu, każdy, kto odegrał scenkę, zdobył dodatkowe punkty dla klasy.

Sprawdzanie prac wymagało dużo wysiłku i trudno było wyłonić zwycięzcę. Po kilkudziesięciu minutach ciężkiej pracy……. EUREKA! Komisji udało się wyłonić zwycięzcę. Największą wiedzę w zakresie zagrożeń związanych z dopalaczami posiada Paulina Rosłon z IIILOa.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

Paulina Goliszek IIITH
Rzecznik Praw Ucznia ZS Nr 2

Fotografie: Weronika Nahorska IILOa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *