browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

By mądrzej podjąć decyzję

Opublikowano przez 6 kwietnia 2016 Komentarzy (0)

Wiemy, jak trudne decyzje muszą podjąć maturzyści, dlatego wyszliśmy im naprzeciw i dnia 31.03.2016 r. szkolny doradca zawodowy – Joanna Kozanecka zorganizowała już po raz trzeci, po roku 20142015,  Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Nr 2. Zaproszenie przyjęło 7 szkół wyższych, 4 szkoły policealne oraz Powiatowy Urząd Pracy. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele następujących instytucji:

Celem targów było rozwianie wszelkich wątpliwości uczniów dotyczących rekrutacji na nowy rok akademicki, nowych kierunków oraz miejsc, gdzie można dany kierunek studiować. Oczywiście to tylko podstawowy zakres pytań naszych przyszłych absolwentów. Mieli oni również wiele innych pytań, bardzo szczegółowych, ponieważ w ostatnim roku szkolnym wiele się w naszych technikach i liceum dzieje.

Co dla przykładu mają zrobić świeżo upieczeni technicy budownictwa, którzy prawie w 100% zdali ostatnie egzaminy zawodowe, a jaki kierunek ma wybrać silna grupa techników handlowych, którzy egzaminy zawodowe zdali w 100%? Być może dadzą się skusić ofertami pracy, ale być może postanowią zdobyć jeszcze więcej. W każdym razie, dumni i przekonani o swoich wysokich umiejętnościach, rozglądali się pilnie, i na szczęście, dzięki fachowej pomocy, szereg ze swoich wątpliwości rozproszyli.

Trzymamy kciuki za maturę i mądre decyzje dotyczące dalszej drogi edukacyjnej!

Joanna Kozanecka

Fotografie: Joanna Kozanecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *