browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Współpraca polsko-niemiecka na nowo

Opublikowano przez 7 marca 2016 Komentarzy (0)

4 marca 2016 r. kadra kierownicza naszej szkoły w składzie: dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, wicedyrektor, pani Jolanta Pluta, kierownik warsztatów szkolnych, pan Janusz Solski oraz pełniąca rolę tłumacza pani Teresa Wiśniewska, złożyła oficjalną wizytę w szkole partnerskiej – Oberstufenzentrum Oder-Spree w Fürstenwalde. Stronę niemiecką reprezentowali: dyrektor szkoły, pan Joachim Schenk oraz kierownik, pan Jörg Höhnow. W latach 2004-2007 razem z placówką niemiecką przeprowadziliśmy kilka wartościowych projektów edukacyjnych.

Nasz partner jest szkołą o tradycjach kształcenia zawodowego. We wrześniu 2016 r. będzie obchodzić kolejny jubileusz – 25 lat działalności. Szkoła cieszy się ogromnym zainteresowaniem. O jej popularności i wynikach świadczy liczba uczniów. Obecnie w dwóch ośrodkach kształci się 3000 uczniów. Główna siedziba mieści się w Fürstenwalde, zaś druga część centrum znajduje się w Eisenhüttenstadt.

Wizyta w Niemczech miała charakter roboczy. Możemy uchylić rąbka tajemnicy, podając tytuł planowanego projektu: “Praktyki zawodowe w zawodzie ślusarz – szansą na zwiększenie mobilności i kompetencji zawodowych”. Termin realizacji projektu – wrzesień 2016 r. W maju 2016 r. oczekujemy rewizyty gości z Niemiec. Wtedy mieszany zespół kadry kierowniczej dopracuje szczegóły projektu.

Na koniec kilka cennych spostrzeżeń z wizyty: nasza delegacja czuła się bardzo dobrze w zaprzyjaźnionej szkole. Podczas zwiedzania oglądaliśmy świetnie wyposażone pracownie. Takie wyposażenie sal jest celem naszej placówki. Atmosfera, jaka tam panuje, jest wyjątkowa. Klimat tego miejsca szybko nam się udzielił, czego dowodem jest pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania.

Teresa Wiśniewska

mms_img-588307970

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *