browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sportowa tradycja u Noblistów

Opublikowano przez 23 marca 2016 Komentarzy (0)

Pierwszy dzień wiosny, zwany dniem wagarowicza, na sportowo? Dlaczego nie. Od pomysłu do działania droga bardzo krótka, a więc jak co roku spotkaliśmy się wszyscy, aby uczcić ten dzień w sportowych strojach w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. O godzinie 9.00 wszyscy zwarci i gotowi zebraliśmy się na uroczystym apelu inaugurującym sportowe święto. Apel został przeprowadzony zgodnie z ceremoniałem szkoły. Podsumowano więc osiągnięcia uczniów, nie tylko na niwie sportowej.

Nagrodzono:

  • zdobywczynię II-go miejsca w rozegranym w Zespole Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie VIII-ym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego  – Natalię Apanasowicz z klasy IILOa;
  • zdobywcę III-go miejsca w XI-tym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Reczu oraz wyróżnionego w rozegranym w Zespole Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie VIII-ym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego – Jakuba Skorego z klasy ITB;
  • zdobywców laurów w X-tym Walentynkowym Konkursie Recytatorskim – Karolinę Kamelę z IITH, Igę Raczyńską z IILOa, Marię Chorbińską z IILOa oraz recytujących po angielsku: Maję Kmieć z IILOa, Łukasza Baranowskiego z IIITH i Kaję Szydłowską z IITH;
  • zwyciężczynię VIII-go Konkursu Piosenki Angielskiej w Barlinku – Martynę Żytę z IIILOa;
  • zwycięzców konkursu “Moja wymarzona praca”: plastycznego – Nikolinę Mizielińską z ITOŚ i literackiego – Karolinę Lewandowską z IIITH;
  • zdobywców IV-go miejsca w Mistrzostwach Polski Modeli Samochodów Mamiya Eco RC w Goleniowie: Patryka Gilewskiego, Kamila Michalaka, Dominika Rusieckiego z ITB i Michała Bartkowiaka z IITB;
  • uczestników VIII-ej Bałtyckiej Olimpiady Języka Angielskiego: Maję Kmieć z IILOa, Weronikę Nahorską z IILOa, Łukasza Baranowskiego z IIITH i Mateusza Szydłowskiego z IVTG;
  • zdobywców certyfikatów projektu “Zielona Energia w Szkole”: Oliwię Brzezińską, Gabrielę Lech, Martę Lewicką, Nikolinę Mizielińską, Sandrę Nykiel, , Sandrę Stolarz, Wiktorię Talagę, Wojciecha Pacholczyka – wszyscy z ITOŚ, Łukasza Erlinga z IITOŚ, Natalię Jastrząbek, Szymona Pohlenza i Łukasza Salamona z IIITOŚ.

Uhonorowani uczniowie kolejno występowali po odbiór laurów. To, co się wydarzyło później, było już tylko poświęcone rozwojowi fizycznemu. Urocze sportowe prowadzące: Natalia Rosłon z ITH i Karolina Kamela z IITH, dały sygnał do ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego przy akompaniamencie hymnu olimpijskiego. Nastąpiła autoprezentacja dziewcząt prowadzących, które uraczyły nasze oczy swoim popisowym tańcem. Oklaskom nie było końca. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem w ramach rozgrzewki dziewczęta zaprosiły wszystkich chętnych do wspólnego tańca przeciw przemocy wobec kobiet, znanego nam z akcji One Billion Rising. Oko cieszył taniec pani dyrektor, nauczycieli oraz Piastka, naszej powiatowej maskotki.

Po krótkich występach rozpoczęto zmagania sportowe na płycie boiska. Odbywało się wiele konkurencji sportowych, za które odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego: szkolny turniej piłki siatkowej, rzuty do kosza na czas, żonglerka piłką, rzut piłką lekarską, skok wzwyż, przeciąganie liny, armwrestling, “ile zmieści skrzynia” oraz quiz wiedzy o dopalaczach zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Warto podkreślić, że członkowie Samorządu Uczniowskiego bili rekordy, zbierając podpisy pod petycją potępiającą dopalacze.

Klasy walczyły o miano najbardziej usportowionej klasy w szkole i nagrodę w postaci bonu finansowego na spotkanie integracyjne. Punkty zdobywane były za wszystkie konkurencje sportowe, jak również zadania dodatkowe, które klasy realizowały w ciągu całego roku szkolnego. Zawody rozgrywały się przy udziale gorącego dopingu kibiców zgromadzonych na widowni. Cieszył również udział w niektórych konkurencjach wychowawców klas, którzy zechcieli udzielić swoim podopiecznym lekcji. Co prawda, wyniki wychowawców odbiegały ciut od prawdziwych wyników, ale zawsze jest temat do pogaduch na lekcjach następnego dnia. Na koniec zmagań odbył się apel podsumowujący tegoroczny Dzień Sportu Szkolnego. Liczenie punktów umilił pokaz jazdy samochodów napędzanych ogniwami wodorowymi zorganizowany przez drużynę reprezentującą naszą szkołę w Mistrzostwach Polski.

Miło nam oznajmić, że tytuł najbardziej usportowionej klasy 2016 zdobyła klasa IVTH wraz z trenerem, panią Edytą Kondelą, miejsce II klasa IITB wraz z trenerem, panem Andrzejem Zakrzewskim, a miejsce III ubiegłoroczny triumfator, klasa IVTB wraz z trenerem, panem Janem Kowalonkiem.

Po ceremonii wręczenia nagród głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, która ogłosiła nie lada atrakcję. Wyzwała na pojedynek w przeciąganiu liny silną płeć. Chodziło oczywiście o nasze prężne, męskie grono pedagogiczne. Grono leniwie podeszło do liny, puściło oko jedno i drugie, jakby na znak, że nie ma sprawy, damy Wam fory białogłowy, lecz żadnych forów nie trzeba było dawać, oko zamgliło się od wysiłku, a przede wszystkim zdumienia, po czym wypadało jakoś niezgrabnie uznać wyższość kadry niewieściej. Tym sposobem zostało dowiedzione, że kobiety mają… to coś. Żarty żartami, lecz gratulujemy Wam, Panowie, tradycyjnego oporu i woli walki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, doping i przede wszystkim wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok.

Aneta Tuszyńska-Parol

Fotografie: Jan Kowalonek i Piotr Figas

Kliknij, żeby zobaczyć zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *