browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mamy jeszcze gaz

Opublikowano przez 22 marca 2016 Komentarzy (0)

W dniach 18-19 marca 2016 r. nasz team w składzie: Patryk Gilewski, Kamil Michalak, Dominik Rusiecki z ITB i Michał Bartkowiak z IITB pod opieką wicedyrektor szkoły, pani Jolanty Pluty, pana Tomasza Jabłońskiego oraz pana Jana Kowalonka, wyruszył do Goleniowa, gdzie odbyły się pierwsze Szkolne Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya. W zawodach wzięły udział ekipy z 16 szkół. Organizatorami Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya byli: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie oraz DC Edukacja Sp. z o.o.

Wszystkie szkoły uczestniczące w Mistrzostwach brały wcześniej udział w „Projekcie Współpracy Ponadnarodowej Zielona Energia w Szkołach”, w ramach którego wyposażone zostały w zdalnie sterowane modele samochodu w skali 1:10 na podwoziu Tamyia TT01 z hybrydowym źródłem energii wykorzystującym technologie wodorowe oraz zasilanie elektryczne. Mistrzostwa w Goleniowie były polskimi eliminacjami do międzynarodowych zawodów 24h de Saint Jo. Zwycięzca Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya weźmie udział w wyścigu zaplanowanym w dniach 29-30 kwietnia 2016 r. we Francji. Wyścig 24h de Saint Jo to wyścig zdalnie sterowanych modeli samochodów w skali 1:10, który trwa 24 godz. przez co nawiązuje do słynnego wyścigu samochodowego i motocyklowego 24h Le Mans, który odbywa się od 1923 r.

Nasz Car 13 w eliminacjach zajął pierwsze miejsce, a w zawodach głównych pechowe czwarte. Ale mamy rękę na pulsie i nogę na gazie. W przyszłym roku wystartujemy jeszcze raz.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować sponsorom wyjazdu młodzieży: Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku, panu Eugeniuszowi Nyklowi – przedsiębiorcy z Recza oraz panu Robertowi Garbiakowi – właścicielowi firmy Multi Instal PHU.

na podstawie informacji dla prasy
Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya

Obejrzyjcie rewelacyjny filmik Radia Szczecin oraz zdjęcia wykonane przez panów Jana Kowalonka i Tomasza Jabłońskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *