browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Lekcja teatralna

Opublikowano przez 9 marca 2016 Komentarzy (0)

Dnia 7 marca 2016 roku w naszej szkole mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczenia w lekcji teatralnej, przeprowadzonej przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Tematem zajęć był teatr starożytny. Pani Małgorzata Iwańska oraz Pan Mirosław Kupiec odegrali fragmenty scen wybranych dramatów antycznych. Przypomnieli nam treść “Antygony” i “Króla Edypa” Sofoklesa, opowiedzieli o zasadach obowiązujących w greckim teatrze, pokazali interesujące fotografie miejsc, które niegdyś służyły jako arena popisów.

Pozytywnym zaskoczeniem dla nas było to, że mogliśmy spróbować swoich sił na scenie razem z aktorami, którzy cały czas utrzymywali z nami kontakt. Uczeń klasy III Technikum Budowlanego –Adam Stankiewicz, brał udział w jednej ze scen, którą improwizowali nasi znakomici aktorzy. Dzięki tej niekonwencjonalnej lekcji wszyscy mieliśmy okazję nie tylko bardzo wiele się nauczyć i dowiedzieć, ale taka forma zajęć była z pewnością swojego rodzaju odskocznią od zwykłych, tradycyjnych lekcji.

Pożegnaliśmy naszych gości brawami. Teraz nie możemy się doczekać na kolejne, nietypowe spotkania z kulturą w naszej szkole.

Marlena Sadowska ILOa

Fotografie: pani Beata Zgorzelska oraz Oskar Lindner z IIITB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *