browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ciekawa inicjatywa czytelnicza

Opublikowano przez 24 marca 2016 Komentarzy (0)

Im więcej okazji do ćwiczeń maturalnych, tym lepiej. A taką właśnie okazją był konkurs pod hasłem “Książka, która mnie zafascynowała…” rozegrany w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie Szczecińskim 22.03.2016 r. Inicjatywa stargardzkiej szkoły, którą dość dobrze znamy, bowiem jej reprezentanci gościli u nas w grudniu 2015 roku na Międzyszkolnym Konkursie “Nobliści Polscy”, zdobywając pierwsze miejsce, doskonale wpisuje się w nową formułę maturalną. Należało przez 4 minuty ciekawie i przede wszystkim rzetelnie argumentować – tak, by publiczność nabrała apetytu na przedstawione dzieła literackie. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Piasecka z ITH, która opowiedziała o książce Lary Adrian “We władaniu północy”; Weronika Nahorska z IILOa, która przedstawiła dzieło Paula Coelho “Weronika postanawia umrzeć”. Ich opiekunem był pan Piotr Figas, choć jego rola ograniczała się do hasła: “skracaj, skracaj…”, ponieważ dziewczyny, przygotowując opowieść o ulubionej książce, nabrały nadmiernego rozpędu. Trzecią naszą reprezentantką była, przygotowana przez panią Lillę Rybkę, Karolina Kamela z IITH, która przedstawiła książkę Markusa Zusaka “Złodziejka książek”, umiejętnie przeplatając narrację z fragmentami dzieła.

Wypada powiedzieć, że wet za wet, stargardzianie. Wy u nas zajęliście pierwsze miejsce, a my u Was zajęliśmy prawie całe podium. Jedynie Dominika Słoma z Waszej szkoły, która i u nas świetnie się zaprezentowała, była od naszych reprezentantek lepsza. Karolina Kamela zajęła II-gie miejsce, a Weronika Nahorska – III-cie. Gdybyśmy chcieli tylko sportowego odwetu… ale nie chcemy. Wasza impreza  bardzo nam się spodobała, a dziewczyny z naszej szkoły, które Was odwiedziły, to zawołane czytelniczki. Gratulujemy udanej imprezy, gratulujemy wszystkim 18-tu uczestnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *