browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bieg na orientację

Opublikowano przez 18 marca 2016 Komentarzy (0)

Jednym z punktów realizowanego w szkole programu „Szkoła sportowych talentów” jest zorganizowanie biegu na orientację.  W dniu 16 marca 2016 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie odbył się bieg, który, zgodnie z regulaminem, był formą i zabawy, i rzetelnego  sportu, i imprezą popularyzującą wiedzę geograficzną. Jeśli mamy być precyzyjni jak uczestnicy, to bieg odbył się nie w Zespole, a w okolicach Zespołu. Społeczność szkolna wyposażona w mapy i karty startowe ruszyła mierzyć się ze znajomością topografii okolic własnej szkoły. Trasę, zadania i atrakcje przygotowali nauczyciele geografii: pan Maciej Gryczewski i pani Barbara Ciecierska oraz nauczyciele wychowania fizycznego: pani Aneta Tuszyńska-Parol, pan Andrzej Zakrzewski, pan Maciej Żołnierzów i pan Tomasz Płonka. Koordynatorem i głównym kartografem był pan Maciej Gryczewski, nauczyciele w-f stanowili sprawdzony wielokrotnie trzon komisji sędziowskiej (kamienie milowe na trasie – przyp. red.), a dyrektor Barbara Ciecierska jako przewodnicząca komisji sędziowskiej czuwała na całością.

W zabawie wzięły udział trójki klasowe. Zadaniem do wykonania było odnalezienie 7 punktów kontrolnych, przy czym na trzech z nich czekały dodatkowe zadania: rzuty do kosza, znajomość parków narodowych i umiejętność szybkiego, poprawnego czytania łamigłówki słownej. Drużyny startowały w odstępach czasowych, zawodnicy mieli do pokonania ok. 3000 m. Wygraną mogli sobie zapewnić ci uczestnicy biegu, którzy odnaleźli wszystkie punkty kontrolne, zdobyli dodatkowe punkty za zadania, jak również zmieścili się w limicie czasowym.

Zabawa była przednia, w szczególności na pkt. nr 2, gdzie uczniowie łamali języki na łamigłówce słownej. Wszystkie drużyny ukończyły bieg, wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję spotkać się za rok!

Zwycięstwo tegoroczne przypadło klasie ITOŚ, którą reprezentowały: Agnieszka Żyła, Nikolina Duda, Natalia Zaczkiewicz. II miejsce zdobyła klasa IV TB: Patryk Leszczyński, Rafał Łyko, Adrian Dziemian, III miejsce zdobyła klasa IV TOŚ: Julita Michałowska, Katarzyna Zawadzka  i Mateusz Wszędybył.

Aneta Tuszyńska-Parol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *