browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Peregrynacje Symboli Światowych Dni Młodzieży

Opublikowano przez 15 lutego 2016 Komentarzy (0)

11 lutego 2016 roku do naszego miasta zawitały Symbole Światowych Dni Młodzieży, które obecnie pielgrzymują po całym kraju. Krzyż oraz Ikona Matki Bożej podarowane młodym przez św. Jana Pawła II odwiedziły już niemal każdy kontynent, a w tym roku dotrą do Krakowa, gdzie w dniach od 25 do 31 lipca będziemy przeżywać wraz z papieżem Franciszkiem kolejne Światowe Dni Młodzieży.

Młodzież naszego miasta godnie przywitała te wielkie znaki młodego Kościoła w parafii Narodzenia NMP w czwartek 11.02.2016r. o godzinie 21. Wspólnie przeżyliśmy Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. Abp Andrzeja Dzięgi, a następnie odbyło się czuwanie przy Symbolach przygotowane i poprowadzone przez młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie. Następnego dnia Symbole nawiedziły szpital, po czym uroczystą Drogą Krzyżową ulicami miasta zostały odprowadzone do parafii św. Jadwigi. Stamtąd po uroczystej Mszy świętej zostały przewiezione do Pyrzyc. Młodzież była bardzo szczęśliwa, że stała się częścią historii peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

ks. Marek Gajowiecki

DSC00601

DSC00671

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *