browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pomimo – o Świętach i nie tylko

Opublikowano przez 24 grudnia 2015 Komentarzy (0)

Kiedy brakuje tematów, rozmawia się o pogodzie. Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, rozmawia się o Świętach. W tym roku rozmawiamy przed Świętami o pogodzie. Dziwne, czyżbyśmy nie mieli tematów do rozmowy? Nieprawda, mamy ich bez liku, ponieważ życie szkoły dostarcza wciąż nowych doświadczeń. Jednakże przed Świętami wszyscy chyba czują, że musi istnieć coś ponad codziennymi problemami, wbrew sporom, na przekór terminom, harmonogramom, dyrektywom. Musi istnieć jakaś więź, która pozwala podejmować na nowo wspólny trud. Dlatego milkniemy w skupieniu, a wtedy najodważniejsi stwierdzają, że jest ciepło, że nie ma śniegu, że szkoda. A inni podejmują wątek, i tak od słowa do słowa uwalniamy się od ciężkiego bagażu, napełnia nas spokój, wysyłamy i odbieramy sygnały bliskości. Tak “urobieni” niezbyt świąteczną pogodą i zbawiennym brakiem tematów, spotykamy się w auli szkolnej. Tam siedzimy już wyciszeni, czekając.

Właśnie w auli szkolnej 22.12.2015 r. zebrała się społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele pod kierunkiem pani Lilli Rybki wraz z księdzem Markiem Gajowieckim przygotowali jasełka. Czy można napisać, że narodzenie Chrystusa to tylko pretekst widowiska, by powiedzieć, że potrzebujemy drugiego człowieka? Raczej nie, więc nie napiszemy, że to pretekst, napiszemy, że nauka Chrystusa przenika tkanki jak najlepszy, zapamiętany z dzieciństwa ożywczy mróz. A kiedy czujemy mróz, dłoń drugiego człowieka jest naprawdę ciepła. Ksiądz Marek wygłosił piękne kazanie podczas jasełek. Co mówił jest może mniej ważne, kiedy słyszało się jego wołanie. Bo było to wołanie. Usłyszeliśmy, księże Marku!

Życzenia popłynęły, a my tutaj chcielibyśmy podzielić się ze wszystkimi życzliwymi czytelnikami strony internetowej Zespołu Szkół Nr 2 naszą radością.

Życzymy Wam, byście spędzili Święta z bliskimi, by radość ze wspólnego przebywania znalazła drogę do Waszych serc. Byście mogli wyrazić ją słowami, którymi bliskich obdarujecie. Niech tak się stanie!

Społeczność Szkolna
Zespołu Szkół Nr 2
im. Noblistów Polskich
w Choszcznie

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *