browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bezpiecznie w budownictwie

Opublikowano przez 6 grudnia 2015 Komentarzy (0)

Od roku 2012 uczniowie Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie uczestniczą w wojewódzkim konkursie “Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”. Ten cieszący się renomą konkurs organizują: Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie oraz Klaster Budowlany przy Północnej Izbie Gospodarczej.

W VII konkursie w roku 2015 Bartłomiej Turkosz z klasy IIITB zdobył II miejsce.

W dwuetapowym konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas zasadniczych i techników. Dla każdego typu szkoły rywalizacja rozgrywa się w osobnej kategorii. W Zespole Szkół Nr 2 etap szkolny rozegrano 06.11.2015 r. Komisja w składzie: wicedyrektor szkoły – pani Jolanta Pluta, specjalista ds. bhp – pani Aneta Tuszyńska-Parol i nauczyciel przedmiotów budowlanych – pan Jan Kowalonek, wyłoniła najlepszych. Do Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Unisławy 32/33 w Szczecinie, gdzie 26.11.2015 r. odbył się etap wojewódzki, pojechali: Oskar Lindner, Bartłomiej Turkosz i Szymon Kamiński – wszyscy z IIITB.

Rywalizacja w etapie wojewódzkim była zacięta. Najpierw testy, później praktyczne zastosowanie wiedzy na zorganizowanych stanowiskach pracy – było w czym się wykazać. Chłopaki z IIITB nie poddawali się i podobno Oskarowi Lindnerowi zabrakło tylko 3 pkt. do premiowanego miejsca. Natomiast Bartek Turkosz szedł jak burza i ostatecznie niewiele przegrał z najlepszym.

Organizatorzy przygotowali cenne nagrody, ale najważniejszą z nich jest chyba ogromna satysfakcja. Gratulujemy drużynie świetnej znajomości przepisów budowlanych. Przyjdzie z nich na pewno korzystać w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *