browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Święto Drzewa 2015

Opublikowano przez 2 listopada 2015 Możliwość komentowania Święto Drzewa 2015 została wyłączona

29 października 2015 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie odbyła się ogólnopolska akcja „Święto Drzewa”, która rozpoczęła się 13 lat temu. Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Klub Gaja” i Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Zespół Szkół Nr 2 już po raz 9 aktywnie włączył się do akcji. Na początku października przeprowadzone zostały w szkole dwa konkursy. Konkurs fotograficzny: „Drzewo w moich oczach”, w którym I miejsce zajęła Małgorzata Adamek z IIITOŚ, oraz konkurs „Jesienny stroik” – I miejsce zajęła Agata Młynarczyk z IV TOŚ . Stroiki zostały przeznaczone na kiermasz z okazji Dnia Papieskiego, zaś pieniądze uzyskane ze sprzedaży stroików zostały przeznaczone na zasilenie papieskiego funduszu stypendialnego dla dzieci z rodzin ubogich.

W dniu 29 października 2015 r. uczniowie klasy IV Technikum Ochrony Środowiska wraz z zaproszonymi gośćmi: Dagmarą Haręźlak z Nadleśnictwa Choszczno, Markiem Tyrpą z Nadleśnictwa Bierzwnik oraz Jolantą Plutą – wicedyrektorem Zespołu Szkół Nr 2, oraz nauczycielami ZS Nr 2 przystąpili do sadzenia drzew przy wejściu do szkoły. Pogoda jakby czekała na to wydarzenie i przywitała wszystkich słońcem. Po zakończeniu sadzenia młodzież wraz z zaproszonymi gośćmi udała się na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy IV TOŚ, w trakcie którego odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca zagrożeń, jakie można spotkać w lesie. Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów biorących udział w konkursach towarzyszących akcji.

Na zakończenie uczniowie przygotowali małą niespodziankę w postaci pokazu doświadczeń chemicznych. Zachwytom i owacjom nie było końca. Miła atmosfera mogłaby trwać w nieskończoność, gdyby nie fakt, że trzeba było się w końcu pożegnać. Pozostaje nam jednak mieć tylko nadzieję, że spotkamy się znowu za rok.

Kinga Recka-Matyjasik

Comments are closed.