browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Narodowe Święto Niepodległości 2015

Opublikowano przez 14 listopada 2015 Komentarzy (0)

10.11.2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 uczniowie pod opieką pani Adrianny Dokurno przygotowali apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Usłyszeliśmy o trudnych losach Polaków podczas I wojny światowej, ich determinacji, poświęceniu i nadziei. Okolicznościowe wiersze wykonały Kaja Szydłowska i Karolina Kamela z IITH oraz Sandra Stolarz z ITOŚ i Weronika Nahorska z IILOa, a Paulina Pióro z IITH zaśpiewała nostalgiczną pieśń.

W przemówieniu pani dyrektor Barbara Ciecierska odwołała się do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, przypominając jednocześnie, że współcześni Polacy winni są swoim przodkom hołd. Ich powinnością jest przede wszystkim pamiętać, że słowo Ojczyzna nie jest puste. Pamiętajmy o tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju, ale nie zapomnijmy także o tym, że żyjemy nie tylko dla siebie. Mamy zdać rachunek przed tymi pokoleniami, które dopiero nadejdą.

Jak zawsze podczas uroczystości szkolnych, wyróżniający się uczniowie otrzymali gratulacje. W konkursie dla klas pierwszych, który stanowił jedno z zadań programu “Szkoła sportowych talentów”, zwyciężyła klasa IA, natomiast kilkudziesięciu uczniów Technikum Budowlanego otrzymało certyfikaty i dyplomy realizowanego od dwóch lat programu “PWP Zielona Energia w Szkołach”. Z certyfikatami termowizji oraz odnawialnych źródeł energii absolwentom Technikum Budowlanego łatwiej będzie poruszać się na rynku pracy.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *