browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mądra Sówka radzi

Opublikowano przez 28 listopada 2015 Komentarzy (0)

Edukacja ekologiczna nabiera coraz większego znaczenia w naszym kraju, a kształtowanie postaw służących ekologii ważne jest już od najmłodszych lat. Powinniśmy dążyć do ochrony i ulepszania środowiska bez względu na wiek. Z taką misją uczennice klasy IITOŚ: Agata Lewandowska, Kinga Łyczko oraz Kamila Zimna, udały się 20 listopada 2015 r. do Publicznego Przedszkola Nr 4 „Słoneczna Czwórka” w Choszcznie, gdzie przeprowadziły pod opieką Anny Komorowskiej warsztaty ekologiczne.

Zajęcia odbyły się w formie przedstawienia, a nasze uczennice perfekcyjnie weszły w rolę Matki Ziemi, Mądrej Sówki i Narratora. Głównym celem warsztatów było zapoznanie przedszkolaków z pojęciem ekologii oraz zasadami segregacji śmieci. Dzieci okazały się dobrymi słuchaczami i obserwatorami, i z ciekawością wysłuchały wystąpień starszych koleżanek, a przy okazji bacznie obserwowały każdy ich ruch. Kluczowym elementem przedstawienia okazał się pokaz segregacji odpadów – papieru, szkła i plastiku. Na koniec wychowawcy poszczególnych grup przedszkolnych otrzymali od nas pamiątkowy Dyplom Małego Ekologa, a nasi mali uczestnicy zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz znaczkiem „Mądrej Sówki”. My też nie wyszliśmy z pustymi rękoma. Otrzymaliśmy prezent od dzieci – pięknego pluszowego misia oraz słodkości. Po warsztatach z uśmiechami na twarzy powróciliśmy do naszej szkoły.

Miejmy nadzieję, że ten niewielki krok sprawi, iż ekologia nie będzie tylko modnym słowem, ale że już na zawsze zapisze się w świadomości maluchów.

Anna Komorowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *