browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Salon Maturzystów 2015

Opublikowano przez 11 września 2015 Komentarzy (0)

7 września 2015r. to pamiętna data dla maturzystów naszej szkoły. W tym dniu uczestniczyli w inauguracji Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015. Tegoroczna kampania Salonu Maturzystów Perspektywy rozpoczęła się na Uniwersytecie Szczecińskim. Gości Salonu przywitali rektor US prof. dr hab. Edward Włodarczyk oraz Wiesława Siwińska, prezes Perspektywy Press. Rektor US przedstawił ofertę Akademickiego Szczecina, zaprosił maturzystów do studiowania na szczecińskich uczelniach oraz życzył sukcesów na egzaminach. Zofia Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, podziękowała Perspektywom za możliwość bezpośredniego kontaktu ekspertów z maturzystami. Podczas pierwszego dnia ,,Salonu Maturzystów” szczególnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania prowadzone przez ekspertów OKE w Poznaniu. Nasza młodzież wysłuchała dwóch wykładów: ,,Matura 2016 z matematyki” (poziom podstawowy) oraz ,,Matura 2016 z biologii”. Każdy uczestnik otrzymał ,,Informator maturzystów 2016” zawierający dane o wszystkich uczelniach w Polsce, a także gadżety reklamowe. Wyjazd został zorganizowany przez panią Joannę Kozanecką – doradcę zawodowego, zaś funkcję opiekunów pełniły wychowawczynie: pani Agnieszka Kasperczuk i pani Teresa Wiśniewska. Wycieczka była udana, ponieważ sami uczniowie stwierdzili, że chętnie pojechaliby w takim składzie na kolejną. Można teraz zaryzykować stwierdzenie, że wybór dalszej drogi kształcenia będzie dla naszych maturzystów o wiele prostszy, a decyzje dojrzałe  i przemyślane.

Teresa Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *