browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nobliści w biegach nie zawodzą

Opublikowano przez 21 września 2015 Możliwość komentowania Nobliści w biegach nie zawodzą została wyłączona

18 września 2015 roku na choszczeńskim Placu Witosa odbyła się kolejna, już VIII edycja Choszczeńskiego Biegu Terenowego. Imprezę zorganizowało choszczeńskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe.

O tym, że nasze choszczeńskie bieganie ma się dobrze, świadczy chociażby udana próba wskrzeszenia Choszczeńskiej Dziesiątki, której podjął się wspólnie z pasjonatami biegów nasz ambasador Królowej Sportu – medalista Mistrzostw Świata, Paweł Czapiewski. Fakt, że rzesze spacerowiczów przemieszczających się naturalną formą ruchu (szybciej lub wolniej) wokół naszego jeziora Klukom, coraz częściej dają “wolną ścieżkę” tym, którzy są już na wyższym poziomie wtajemniczenia, również o tym świadczy. Te okoliczności  cieszą wszystkich, którym zdrowie naszego narodu leży dosłownie na sercu, pozostającym z bieganiem w ścisłej zależności. Cieszą nie tylko w wymiarze ogólnym, narodowym, cieszą szczególnie naszą społeczność lokalną. A żeby już wskazać konkretnie, kogo mamy na myśli, wskażmy. Bieganie cieszy społeczność szkolną ZS Nr 2.

Tradycyjnie już pod wodzą pana Andrzeja Zakrzewskiego młodzież naszej szkoły w licznej grupie przyłączyła się do choszczeńskiego biegania. Zjawili się na miejscu o czasie założonym przez naszego Guru. Pan Zakrzewski w krótkich żołnierskich słowach przedstawił założenia taktyczne i plan minimum,  przeprowadził rozgrzewkę wśród tłumnie przybyłych zawodników z terenu całej gminy. I…. wystartowali. Po biegnących nie było już śladu, bowiem wszystko przesłaniał  tuman kurzu wzniecony przez szybko umykające podeszwy butów. Było co oglądać.

Rywalizacja odbyła się w szerokim zakresie kategorii wiekowych. Nas najbardziej interesowała rywalizacja w dwóch kategoriach tj. klas trzecich gimnazjalnych i pierwszych ponadgimnazjalnych, gdzie w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Magda Naskręt z klasy I TH, a jej koleżanka z klasy, Patrycja Kiełbik, znalazła się tuż za podium, na miejscu czwartym. Nasi chłopcy, w tej samej kategorii wiekowej, również sprawili się na medal, a szczególnie Kamil Michalak z klasy I TB, który zajął miejsce drugie. W kategorii klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych nasi sportowcy również nie zawiedli i wypełnili założenia taktyczne naszego opiekuna. W kategorii dziewcząt Agata Węgrowska z klasy II LOa minimalnie przegrała rywalizację o miejsce trzecie, ale chłopcy dali czadu i nasz faworyt, Oskar Jackowski, nie dał szans rywalom i pewnie zwyciężył, natomiast Jan Pierzak z klasy III A zajął trzecie miejsce. Naszym biegaczom gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie ultrapozytywnych emocji.

Wyniki są super, ale inicjatywa imprezy i nasz w niej udział jeszcze bardziej są super. To cieszy i motywuje do pracy na przyszłość. Zaczęliśmy relację od Choszczeńskiej Dziesiątki, ponieważ w przyszłym roku grupa naszych zawodników przyłączy się do tej szlachetnej imprezy.

Kilka fotografii z biegów pan Andrzej Zakrzewski:

Comments are closed.