browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

“Bohaterowie drugiego planu” – odsłona pierwsza

Opublikowano przez 3 sierpnia 2015 Komentarzy (0)

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego, Weronika Nahorska, zdobyła III miejsce w I etapie ogólnopolskiego konkursu filmowo-historycznego “Bohaterowie drugiego planu”. Organizatorami konkursu są Muzeum Historii Polski w Warszawie, Fundacja Banku Zachodniego WBK oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi.

Etap I konkursu polegał na napisaniu pracy poświęconej osobom, które służyły pomocą i wsparciem walczącym o wolną Polskę od 1944 do 1989 roku, czyli np. żołnierzom podziemia niepodległościowego, członkom tajnych organizacji, działaczom opozycyjnym. Weronika, za namową swojego taty, pana Piotra Nahorskiego, zainteresowała się losem pana Józefa Bociana – działacza Solidarności. II etap konkursu to przygotowanie pod okiem profesjonalistów etiudy filmowej.

W lipcu odbyły się filmowe warsztaty, ale jeszcze nic nie wiemy, ponieważ Weronika ma wakacje. A szkoda! Oczywiście żartujemy. Za to, za zgodą rodziców Weroniki, publikujemy nagrodzoną pracę.

Józef Bocian

Comments are closed.