browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

“Najlepszy w zawodzie” – podsumowanie

Opublikowano przez 12 czerwca 2015 Komentarzy (0)

10 czerwca 2015 r. w Szczecinie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Najlepszy w zawodzie” w roku szkolnym 2014/2015. Podczas niej rozdano nagrody laureatom i wyróżnionym w II edycji konkursu „Najlepszy w zawodzie”. Brali w nim udział wszyscy uczestnicy projektu, czyli prawie 3000 osób. W gronie 18 laureatów znalazła się Sandra Eljasz z klasy III Technikum Ochrony Środowiska, która zajęła III miejsce w obszarze rolno-leśnym z ochroną środowiska. Wśród 96 osób wyróżnionych w konkursie znalazło się jeszcze dwóch uczniów Technikum Ochrony Środowiska: Julita Michałowska z klasy III TOŚ i Łukasz Salamon z klasy II TOŚ. Laureatce i wyróżnionym w wyjeździe po odbiór nagród towarzyszyli Wicestarosta Powiatu Choszczeńskiego, Pani Wioletta Kaszak, i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, Pani Barbara Ciecierska.

Realizacja projektu w naszej szkole dobiega już końca. Dzięki przystąpieniu do projektu mamy nową, wspaniale wyposażoną pracownię dla Technikum Handlowego, w której odbywały się zajęcia w ramach kursu obsługi kas fiskalnych. 55 uczniów uczestniczyło w doradztwie zawodowym, podczas którego poznawali swoje predyspozycje zawodowe i nabywali umiejętności, które przydadzą się przy wchodzeniu na rynek pracy. W czasie poprzednich wakacji 36 uczniów nabyło doświadczenie zawodowe w ramach wakacyjnych płatnych staży. W trakcie trwania projektu w naszej szkole zrealizowano 180 godzin zajęć dodatkowych z języka obcego zawodowego, w których uczestniczyło 36 uczniów i 96 godzin zajęć dodatkowych na kursie obsługi kas fiskalnych, który ukończyło 48 uczniów Technikum Handlowego. 53 uczniów techników  wzięło udział w kursie prawa jazdy kat. B.

Gratulujemy Sandrze, Julicie i Łukaszowi i życzymy im kolejnych sukcesów.

Comments are closed.