browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

III Forum Kół Wolontariatu

Opublikowano przez 28 czerwca 2015 Komentarzy (0)

W dniach 22-24 czerwca 2015 roku czterech uczniów naszej szkoły: Karolina, Weronika, Marek i Łukasz oraz pani Wiesława Gruszka uczestniczyło w III Forum Kół Wolontariatu „Pomaganie uszczęśliwia” zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Przez trzy dni przebywaliśmy w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym w Brzózkach koło Nowego Warpna. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Nowe Warpno, gdzie o godzinie 13:00 spotkaliśmy się z biskupem Henrykiem Wejmanem. Po południu i następnego dnia odbywały się zajęcia warsztatowe, podczas których mogliśmy nabywać wiedzę i umiejętności przydatne w pracy z osobami potrzebującymi wsparcia i pomocy drugiego człowieka. My uczestniczyliśmy w warsztatach: „Warto być wolontariuszem – praca z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych” oraz „Warto być wolontariuszem – praca z osobami niepełnosprawnym”. Mieliśmy także spotkanie z panem Arturem Bilskim, byłym oficerem, który przebywał w Bośni i Hercegowinie, Afganistanie i Iraku, a obecnie pracuje z młodzieżą z rodzin potrzebujących wsparcia w jednej ze świetlic środowiskowych w Szczecinie. Ostatniego dnia mieliśmy spotkanie z księdzem M. Szczodrym, który zachęcał młodzież do włączenia się w przygotowania Światowych Dni Młodych w Polsce w lipcu 2016 roku. Poza zajęciami warsztatowymi mieliśmy także czas na zajęcia integracyjne i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami Forum, którzy przyjechali z Barlinka, Chojny i Szczecina. Wieczorami graliśmy w kosza, śpiewaliśmy wspólnie piosenki przy ognisku i chodziliśmy na leśne spacery. Pomimo deszczowej i chłodnej pogody spędziliśmy czas w ciepłej, przyjaznej atmosferze i wywieźliśmy z Forum nie tylko wspomnienia, ale także nową wiedzę i umiejętności, które spróbujemy wykorzystać w następnym roku szkolnym.

Wiesława Gruszka

Comments are closed.