browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

“Na mecie – wolność”

Opublikowano przez 29 maja 2015 Komentarzy (0)

Pytacie, co znaczy tytuł? Chodzi oczywiście o wolność duchową – pojęcie niejasne, lecz namacalne. Wolność od tego, co człowieka, szczególnie młodego człowieka, potrafi spętać. Gdybyśmy prześledzili listę możliwych zagrożeń, udałoby się wskazać zarówno uzależnienia, jak i przemoc werbalną i fizyczną; presję grupy, i z drugiej strony samotność. Nastolatkowie wszystko przeżywają chyba intensywniej, więc i wymienione czynniki działają w dwójnasób. Chcielibyśmy podpowiedzieć im, jak zagrożeniom się przeciwstawić. Tak więc wolność ducha, a ponieważ, jak wiadomo, zdrowy duch w zdrowym bywa ciele, to i forma naszej podpowiedzi jest jak najbardziej adekwatna.

Otóż już po raz drugi jednym z punktów programu Święta Szkoły jest bieg profilaktyczny. II Choszczeński Bieg Profilaktyczny ma swoją stronę na Facebooku, gdzie publikowane są najświeższe informacje. Zajrzyjcie tam, zgłoście się na bieg, pokażcie, że wolnym warto być.

Comments are closed.