browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Czym chata… Drzwi Otwarte 2015

Opublikowano przez 11 maja 2015 Komentarzy (0)

Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich to placówka edukacyjna. Z tego prostego faktu wynika, że zajmujemy się przede wszystkim nauczaniem. A z prostego faktu, że świat współczesny nie pozwala nauczać w izolacji, wynika, że placówki edukacyjne funkcjonują jako centra, gdzie  cele i dążenia młodych ludzi oraz ich rodziców splatają z polityką uczelni wyższych, a wreszcie interesami władz czy środowisk pracowniczych. Jesteśmy bowiem szkołą, która wyposaża swoich uczniów w umiejętności potrzebne zarówno na studiach, jak i na rynku pracy. Umiejętności, o których już teraz myślą gospodarze powiatu i gminy, a także przyszli pracodawcy. To właśnie młodzi ludzie, którzy teraz po prostu się uczą, stanowią dla wszystkich łakomy kąsek. A naszym zadaniem jest przygotować ich do aktywnego uczestnictwa w dorosłym życiu. Drodzy Rodzice! Pokazaliśmy podczas Drzwi Otwartych 2015 takie oblicze szkoły, które możemy nazwać prawdziwym. Wasze pociechy mówiły pod nosem, że staramy się pozyskać ich przychylność, a my mówimy, że nic szczególnego nie zrobiliśmy. Zorganizowaliśmy się po to, by uczniowie gimnazjów mieli możliwość obejrzenia naszej szkoły, i by dać im szansę podjęcia świadomej decyzji o dalszych losach.

Podobnie jak w zeszłym roku, Drzwi Otwarte 2015, które odbyły się 27.04.2015 r., miały formę gry terenowej. Zasadą tej gry było udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich. Gimnazjaliści wędrowali po całej szkole, odwiedzając między innymi nowoczesne pracownie: budowlaną i handlową, uczestnicząc w pokazie doświadczeń chemicznych, rozmawiając w punkcie informacyjnym czy też przy boksie samorządowym. Odpowiedzi na pytania można było poznać uważnie się rozglądając i słuchając nauczycieli ZS Nr 2 oraz naszych uczniów, którzy cieszyli się szkołą i w roli przewodników odnaleźli się znakomicie. W końcu to ich zdanie jest decydujące, co zawsze wykazuje nasza tajemnicza coroczna ankieta. Tak, uczniowie “Polnej” polecają swoją szkołę!

Pod pewnymi względami tegoroczna impreza była wyjątkowa. W auli szkolnej zainstalowali swój kosmiczny sprzęt fachowcy z Gdańska realizujący z  naszymi nauczycielami przedmiotów budowlanych unijny projekt PWP “Zielona Energia w Szkołach”, a pracodawcy, spośród których wymieńmy panów Eugeniusza Nykla i Janusza Bykowskiego, zaprezentowali swoje wyroby, by zachęcić gimnazjalistów do podjęcia kształcenia w zawodzie cukiernika i stolarza. To bardzo dobre zawody.

Nie ma potrzeby dalszego rozpisywania się o Drzwiach Otwartych, wystarczy fotoreportaż. Warto jednak wspomnieć, że w organizacji pomogły nam zaprzyjaźnione firmy, dzięki którym poza ofertą edukacyjną, znalazła się również oferta kulinarna. Dziękujemy panu Kmieciowi za pierogi oraz wzorową współpracę ze szkołą w zakresie kształcenia kucharzy, dziękujemy firmie ROBEN i firmie MALMS pana Mariusza Letkomillera za pyszne kiełbaski.

W roku szkolnym 2015/2016 w planujemy następujące klasy:

  1. Liceum Ogólnokształcące:

    – język polski, wiedza o społeczeństwie, geografia.

  2. Technikum Budowlane

  3. Technikum Handlowe

  4. Technikum Ochrony Środowiska

  5. Zasadnicza Szkoła Zawodowa – ślusarz

  6. Zasadnicza Szkoła Zawodowa – klasa wielozawodowa

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że dokumenty rekrutacyjne można pobrać z menu górnego z zakładki “Rekrutacja” lub poniżej:

Zasady rekrutacji 2015-2016

Podanie o przyjęcie do szkoły 2015-2016

Umowa wstępna 2015-2016 (dotyczy kandydatów do klas wielozawodowych)

Fotografie z Drzwi Otwartych: pan Jan Kowalonek, pani Edyta Kondela, pani Joanna Kozanecka

Comments are closed.