browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Targi Edukacyjne 2015

Opublikowano przez 3 kwietnia 2015 Komentarzy (0)

Dobry przykład z własnego podwórka jest zawsze lepszy niż nawet najbardziej chodliwe statystyki. Oto pewien uczeń naszej szkoły, który nie był orłem, bo orłem trudno zwać kogoś, na kim pęka studniówkowa marynarka, a krawat pęta węźlastą szyję, miał swoje marzenia i miał swoje priorytety. Nic nie mówiąc nikomu, bo trudno o górnolotnych marzeniach mówić, kiedy pochodzi się z małej miejscowości, zdał przyzwoicie maturę z tych przedmiotów, które uznał za zło konieczne i rewelacyjnie z tych przedmiotów, które mu leżały lepiej niż ten diabelski krawat, i został studentem poważnej uczelni w poważnym mieście gdzieś daleko. O ile wierzyć słuchom, radzi sobie zupełnie dobrze i teraz żale nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie, że mógł zdać maturę jeszcze lepiej, wydają się całkowicie daremne. Jak do tego doszło, zachodzimy w głowę. Skąd uczeń nabrał przekonania, że warto przełamać obawy? Odpowiedź jest najwyraźniej dość prosta. Pewna poważna dziewczyna z pewnej poważnej uczelni w poważnym mieście jeździ po całej Polsce, opowiadając o szansach, które wykorzystała. U nas była już dwa razy i wygląda na to, że posiada talent łowczy. Nie wiemy, jak ułożą się losy chłopaka, mamy tylko nadzieję, że marzenia zrealizuje, a może nie zapomni i o nas. Bo my, krzywiąc się na młodzieżową modę i wyrzekając na nieraz lekceważącą postawę naszych wychowanków, dobrze im życzymy i staramy się pokazać, że ta szkoła to dopiero początek. Dlatego też organizujemy po raz drugi Targi Edukacyjne.

II Targi Edukacyjno-Informacyjne w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie odbyły się 31 marca 2015 r. Targi miały na celu zapoznanie młodzieży klas maturalnych z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju. Klasy programowo młodsze także uczestniczyły w przedsięwzięciu, ponieważ przyszli absolwenci odpowiednio wcześnie muszą zaplanować egzamin maturalny, co wiąże się z wyborem właściwych przedmiotów. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej również wzięli udział w targach, poznając ofertę szkół licealnych, policealnych oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Program Targów obejmował również zajęcia warsztatowe przeznaczone dla klas maturalnych na temat autoprezentacji. Wszystkie klasy oćwiczył, tak jak i w zeszłym roku, Pan Michał Krempa z Collegium Balticum w Szczecinie, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.

Współgospodarzami targów byli przedstawiciele:

Uczelniom, które nas odwiedziły, dziękujemy po stokroć, ale moglibyśmy udzielić też życzliwej rady, oczywiście z  szacunkiem należnym poważnym instytucjom. Oto ona. Nigdy nie wiadomo, czy któryś z tych młodych ludzi, z tej masy młodych ludzi, nie będzie przyszłym Josephem Conradem, który na dalekiej Ukrainie zamarzył sobie, że zostanie marynarzem floty brytyjskiej, i został nie tylko marynarzem, ale również wielkim pisarzem i autorytetem moralnym. Bo statystyki formułują modele, ale krawat nie każdemu leży, nie da się ukryć.

PS Słyszeliśmy, że niektórzy nasi uczniowie poskładali aplikacje do uczelni brytyjskich. Możecie wierzyć.

Fotografie: doradca zawodowy, pani Joanna Kozanecka.

Comments are closed.