browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Ziemi 2015

Opublikowano przez 30 kwietnia 2015 Komentarzy (0)

W dniu 20.04.2015 r. Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie włączył się w obchody „Światowego Dnia Ziemi” pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Współorganizatorami akcji na terenie szkoły był Zespół Przedmiotowy Przyrodniczy i Przedmiotów Zawodowych Ochrony Środowiska razem z uczniami technikum ochrony środowiska.

W czasie imprezy został rozstrzygnięty konkurs na plakat lub makietę pod hasłem „Alternatywne źródła energii”. Na konkurs wpłynęło 10 plakatów i jedna makieta. Wszystkie prace wymagały dużego zaangażowania i pracy uczniów. Podane zagadnienia przedstawione zostały w różnorodny sposób. Jury miało naprawdę trudny wybór. Uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie to:

  • I miejsce Julita Michałowska III TOŚ;
  • II miejsce Sandra Eljasz III TOŚ;
  • III miejsce Michał Maślak IV TOŚ.

Laureatom konkursu i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Oprócz wystawy prac, które wpłynęły na konkurs, prezentowano plakaty pod hasłem „Formy ochrony przyrody”. Plakaty przedstawiały m.in. Parki Narodowe w Polsce, a także objęte ochroną różne gatunki roślin i zwierząt. Uczniowie technikum ochrony środowiska dla wszystkich odwiedzających przygotowywali zdrowe wiosenne kanapki. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup odczynników chemicznych używanych na zajęciach w pracowni ochrony środowiska.

Jednocześnie na terenie Choszczna odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Uczniowie naszej szkoły zbierali śmieci na terenach przylegających do szkoły. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na bezmyślne zanieczyszczanie środowiska naturalnego. W ramach akcji obchody „Światowego Dnia Ziemi” w maju bieżącego roku przeprowadzone będzie również badanie cieku wodnego, a także konkurs geograficzny dla klas pierwszych.

Akcja ta wpisana jest już na stałe w wydarzenia naszej szkoły. Jest to dzień, w którym uczniowie zwracają uwagę na problemy ekologii i ochrony środowiska.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w naszą akcję.

Zespół Przedmiotowy Przyrodniczy
i Przedmiotów Zawodowych
Ochrony Środowiska

Fotografie: Dorota Majchrzak

Comments are closed.