browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jednego serca – za mało

Opublikowano przez 18 lutego 2015 Komentarzy (0)

Tradycyjny polsko-angielski konkurs recytatorski organizowany co roku w Walentynki, który odbył się 13.02.2015 r., zgromadził sporą rzeszę adeptów słowa żywego. Nic dziwnego, ponieważ impreza cieszy się coraz większą popularnością. Nie zawsze popularność idzie w parze z jakością, o czym wszyscy wiemy, jednak dzień zakochanych zobowiązuje, szczególnie tych, o których jury powiedziałoby – wszystko przed nimi. Ale nie powiedziało, podkreśliło natomiast bardzo wysoki poziom zmagań. I rzeczywiście tak było, czego dowodem reakcje publiczności, która biła brawa wszystkim uczestnikom.

Konkurs rozpoczęła pani Lilla Rybka, główna organizatorka, nakreślając ze znawstwem główne rysy tematyki oraz przedstawiając jury, w którym zasiedli: pani Agnieszka Kurpiewska, pan Artur Niedzielski i pan Piotr Figas. Z kolei Łukasz Baranowski, Paweł Szymanek i Krystian Gralla zabrali się za gitary i pięknie konkurs rozpoczęli. Prowadzący kilkoma słowami wprowadzali kolejne recytacje, co jest elementem nowym w konkursie – na pewno wartym kontynuacji. Publiczność, zachęcona anonsami prowadzących, w skupieniu wysłuchała kilkunastu recytacji polskich i kilku angielskich. Wszystko odbyło się dość szybko, ponieważ uczestnicy nie stwarzali zbędnych, typowych problemów, na przykład w postaci pauz czy też zająknięć, ponieważ wszyscy bez wyjątku byli świetnie przygotowani. Skoro zatem uwaga publiczności nie skupiała się na bolączkach konkursowych, to impreza stała się świętem słowa. Atmosfera w czytelni szkolnej była fenomenalna, a każdy uczestnik zebrał, co mu się należało, czyli taką czy inną porcję braw.

Jury miało sporo pracy. Rozróżnić recytacje dobre od bardzo dobrych jest zadaniem naprawdę niełatwym i w słowie końcowym przewodniczący bardzo wyraźnie to podkreślił. Miejmy nadzieję, że uczestnicy, dla których nie starczyło miejsc na podium, nie czują żalu, gdyż wszyscy zaprezentowali się jak najlepiej. Oto wyniki.

Konkurs recytacji polskich wygrała Karolina Kamela z klasy ITH, która wykonała wiersz Adama Asnyka “Jednego serca”, II miejsce wywalczyła Martyna Żyta z klasy IILOa z wierszem “Byłeś dla mnie tylko czworokątem papieru” Haliny Poświatowskiej, III miejsce przypadło Pawłowi Nowickiemu z klasy ILOa, który odkrył uroki poezji Federico Garcii Lorki i wyrecytował jego wiersz “Mężatka niewierna”. Jury ze względu na wysoki poziom konkursu postanowiło również wyróżnić Kaję Szydłowską z klasy ITH, Hanię Stanik z klasy IVTG i Natalię Apanasowicz z klasy ILOa.

W konkursie recytacji angielskiej zwyciężyła Maja Kmieć, która wykonała “Sonet 18” Williama Szekspira, II miejsce zdobył Łukasz Baranowski z klasy IITH z wierszem “Without You” Adama Gontier, III  miejsce wywalczyła Paulina Rosłon z klasy IILOa recytująca “Give Me You” Mary Blige.

Zapraszamy za rok do czytelni szkolnej, by cieszyć się pięknem poezji.

Fotografie: Edyta Tyburczy-Kujawa i Piotr Figas

Comments are closed.