browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Opublikowano przez 22 listopada 2014 Komentarzy (0)

W tym roku – 20 listopada – po raz pierwszy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcali wspólnie Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Zgodnie z wytycznymi i nasza szkoła włączyła się do obchodów. Rzecznicy Praw Ucznia: Maciej Bujak i Klaudia Czerechowicz przez cały dzień pełnili dyżur i informowali uczniów o przysługujących im prawach.

Treść praw dziecka była również rozdawana uczniom podczas przerw. Tym zajęli się inni członkowie Samorządu Uczniowskiego: Sandra Eljasz i Sara Surowa. Kamila Ćwiek, choć już ustąpiła miejsca w Samorządzie swoim młodszym koleżankom, równie chętnie włączyła się do akcji. Działanie nasze po raz kolejny uświadomiło uczniom, iż mają swoje prawa i wskazało, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomniała, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

Akcja ta nie jest w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich jedynym przedsięwzięciem informacyjnym i stojącym na straży respektowania praw ucznia, bowiem Rzecznik Praw Ucznia pełni dyżur w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na długiej przerwie w gabinecie pedagoga.

opiekun SU – Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.