browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do NBP

Opublikowano przez 10 października 2014 Komentarzy (0)

Czy wszyscy wiedzą, czym różnią się nowe banknoty od starych? Uczestnicy wycieczki do Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie na pewno tak.

Dnia 1 października uczniowie klasy IVTG i ITH mieli możliwość obejrzenia siedziby oddziału tego najważniejszego banku w Polsce.  Przygotowano dla nich wiele atrakcji. Poznali cały proces powstawania pieniądza. Szczegółowo wyjaśniono im różnice między starymi i nowymi banknotami. Swoją wiedzę mogli sprawdzić w praktyce układając z puzzli dwa banknoty o takich samych nominałach. Na pierwszy rzut oka były identyczne, ale różniły się zmodyfikowanymi zabezpieczeniami. Ochotnicy brali udział w quizie związanym z historią pieniądza. Konkurs wygrał Jędrek Skrzypek z klasy IVTG.

Pobyt w banku centralnym wszystkim bardzo się podobał. Na pamiątkę każdy otrzymał monetę kolekcjonerską Narodowego Banku Polskiego upamiętniającą kanonizację Jana Pawła II.

Comments are closed.