browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Belfer Roku 2014

Opublikowano przez 6 października 2014 Komentarzy (0)

Samorząd Uczniowski obiecywał, że ruszy pełną parą i tak się dzieje. Wciela w życie nowe pomysły i swoje deklaracje wyborcze. Postulatów było mnóstwo, wszystkie one zostaną zaprezentowane, kiedy już emocje związane z wyborami nieco opadną. Teraz jednak nadszedł czas, by emocje wyrazić. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do pierwszej edycji plebiscytu „Belfer Roku 2014”. Można w nim wyróżnić nauczycieli, którzy zasługują na to zaszczytne miano w następujących kategoriach:

  • Stróż Porządku;
  • Pogromca;
  • Bratnia Dusza;
  • Kopalnia Wiedzy;
  • Mistrz Ciętej Riposty.

Swoje głosy można oddawać na każdej przerwie 07 i 08 października 2014 r w Zielonej Sali. Wszystkich, którzy chcą dokonać nominacji, zapraszamy do oddania swojego głosu. Honorowe tytuły zostaną wręczone laureatom 10 października podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wtedy też nowy Samorząd oficjalnie przejmie swoje obowiązki.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Edyta Tyburczy-Kujawa

PS Nie sposób powstrzymać się od komentarza, zatem redakcja strony pozwoli sobie na kilka słów. Jak rozumiemy, odchodzi się od tradycyjnych kwiatów na rzecz tytułów honorowych. Czegóż jednak potrafi dokonać wyobraźnia! Oto widzimy Stróża Porządku jak, przyjmując kwiaty, udziela reprymendy, że inni kwiatów nie dostali przed nim, Pogromca złowrogo wieszczy konsekwencje wynikające z niskiej frekwencji, a co za tym idzie niewielkiej liczebności kwiatów w szkole, Bratnia Dusza, rwąc płatki róży i kalecząc palce o kolce, rozwodzi się nad losem nieszczęsnych, uciskanych uczniów, wyrzekając na Dzień Edukacji Narodowej jako na kolejny krok na drodze do całkowitego stłamszenia osobowości młodego człowieka, Kopalnia Wiedzy z kolei podpowiada, w której kwiaciarni najtaniej, a Mistrz Ciętej Riposty jak zwykle zgryźliwie przyjmuje życzenia od kolejnego już pokolenia swoich adeptów Ciętej Riposty. Wyobraźnia, jak widać, prowadzi nas do konkluzji, że tytuł tytułem, lecz nietrwałe przecież w swym pięknie kwiaty są tym, czego może życzyć sobie każdy nauczyciel. A ponieważ Dzień Edukacji Narodowej to nie to samo, co Dzień Nauczyciela, to i naszym uczniom życzymy z tej okazji wszystkiego dobrego. Chyba, że chcielibyście, byśmy również i Wam nadali tytuły honorowe, ale to mogłoby być niekiedy bolesne. Tym miłym akcentem kończymy nasze wypracowanie na prawie 250 słów na poziomie podstawowym, zachęcając wszystkich do wzięcia udziału w akcji Samorządu Uczniowskiego. Do dzieła, jak mawiał Leonardo da Vinci, zabierając się do rysowania swoich machin oblężniczych. Oblężenie kwiatów mile widziane. (przyp. red.)

Comments are closed.