browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Życzenia dla MBP w Choszcznie

Opublikowano przez 5 września 2014 Komentarzy (0)

Internet ma swoje ograniczenia. Pisząc na stronie internetowej MBP, oszczędzamy miejsce na serwerze, a przecież wszyscy w naszej szkole wiemy, że mamy na myśli Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Skąd to wiemy? Wiemy to stąd, że Biblioteka jest miejscem bardzo nam bliskim. Bliscy też są ludzie, którzy od wielu lat tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Bywamy tam, a jeśli nawet nie możemy bywać, kiedy nas najbardziej potrzebują, to jesteśmy z nimi myślami.

Bo książki nie mają żadnych ograniczeń, a tę prawdę potrafią przekazać tylko pasjonaci, do których bez wątpienia zaliczają się pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Cieszymy się razem z Wami, Kochani Bibliotekarze, że macie teraz wspaniałą siedzibę. Gratulujemy zeszłorocznego sukcesu i gratulujemy nowego miejsca, a może wcale nie nowego, ponieważ miejsce macie w naszych sercach od zawsze.

My, nauczyciele, często niszczymy książki. Źli na młodych ludzi, że nie chcą czytać, szarpiemy okładki, lub interpretując, nicujemy treść od deski do deski aż do momentu, gdy nie pozostaje z książki nic. Wy, Bibliotekarze – Uzdrowiciele, potraficie przypomnieć nam wszystkim, że obcujemy z duchowym dziedzictwem ludzkości i żaden, żaden pragmatyczny zdobywca wiedzy nie pojmie ani przecinka, jeśli po prostu książek nie kocha.

Na ręce dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie, pani Anny Lewickiej, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

Społeczność Szkolna

Zespołu Szkół Nr 2

im. Noblistów Polskich

w Choszcznie

Comments are closed.