browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Narodowe czytanie “Trylogii”

Opublikowano przez 13 września 2014 Komentarzy (0)

Rok szkolny 20014/2015 zapowiada się rewolucyjnie. W Zespole Szkół Nr im. Noblistów Polskich w Choszcznie rusza akcja “Biblioteka przyjazna Uczniowi”. Nasza biblioteka kierowana przez panią Lillę Rybkę jest otwarta na wszelkie inicjatywy służące zachęceniu młodzieży do czytania, dlatego też apel prezydenta Bronisława Komorowskiego potraktowaliśmy poważnie. Poważnie? Nie do końca, ponieważ nasi nauczyciele miewają poczucie humoru i od jakiegoś czasu wcielają się w role bohaterów książek.

Tym razem czytano “Trylogię”Henryka Sienkiewicza. Cykl spotkań poświęconych dziełu naszego patrona, napisanemu “ku pokrzepieniu serc”, zainaugurował nauczyciel wychowania fizycznego, pan Tomasz Płonka. Płomiennie odrywał przygody Kmicica, który niejednej przecież zawrócił w głowie. Stało się nieuniknione – pani Beata Zgorzelska uległa urokowi rycerza i następne spotkanie musiało z konieczności odtwarzać miłosne perypetie Sienkiewiczowskich bohaterów.

Warto przeżyć na nowo przygody Skrzetuskiego, Kmicica czy Wołodyjowskiego. Warto zakochać się w Helenie, Oleńce czy Baśce. Warto zakochać się w książkach. Młodzież obecna na spotkaniach na kolejnych lekcjach była nieco rozgadana, słychać było mnóstwo komentarzy. Wybaczamy młodym ludziom, ponieważ przeżywanie literatury jest czymś bardzo pięknym.

Fotografie: publiczność i Piotr Figas

Comments are closed.