browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zakończenie roku 2013-2014

Opublikowano przez 2 lipca 2014 Komentarzy (0)

27 czerwca 2014 r. w hali sportowej odbyło się uroczyste zakończenie pracowitego roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła Paulina Rosłon z klasy ILOa, która przywitała zgromadzonych wierszem Jonasz Kofty “Trzeba marzyć”. Wiersz mówi pozornie o miłości, ale jego przesłanie jak najbardziej pasowało do okoliczności. Oto w swoim przemówieniu dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, bardzo wyraźnie podkreśliła, jak trudny rok za nami, i – jak wiele trudu jeszcze przed nami. Otrzymaliśmy bowiem wysokie oceny podczas ewaluacji zewnętrznej, które dowiodły, że wysiłek mający na celu podniesienie jakości pracy powoli zaczyna się opłacać. Procesy zapoczątkowane w niedalekiej przecież przeszłości, a dostrzeżone w klasie pierwszej LO przez wizytatorów, przyniosą z pewnością owoce. Wiele jeszcze musi się zmienić, nie wolno nam poprzestawać na byle pozorach.

Z kolei wicestarosta choszczeński, pani Wioletta Kaszak, wskazała, jak wielką wagę szkoła przywiązuje do kształtowania aktywnej postawy społecznej. Słowa pani wicestarosty są dla nas niezwykle ważne, ponieważ koncepcja pracy szkoły opracowana na lata 2013-2018 definiuje, w jakich przypadkach edukacyjnych szkoła się specjalizuje. Naszymi uczniami są przede wszystkim młodzi mieszkańcy okolicznych miejscowości szukający dla siebie drogi. Ich plany życiowe nie są do końca określone, ich ścieżki edukacyjne są często pokomplikowane. Szkoła pomaga wychować tych młodych ludzi, budując fundament wiedzy i dając zawód. Zaś ci najpracowitsi, najwytrwalsi, mają szansę kształcić się dalej i realizować marzenia.

Najlepsi uczniowie naszej szkoły zostali uhonorowani nagrodami. Wymienimy tutaj tylko stypendystów Starosty Choszczeńskiego. Stypendium naukowe otrzymała Patrycja Kmetyk z klasy IILOa, stypendium artystyczne – Martyna Żyta z klasy ILOa, stypendia sportowe – Kacper Kowalski z klasy IILOa, Mateusz Pierzyńki z klasy IIILOs i Mateusz Popielarczyk z klasy IVTG.

Nagrodzono również uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, uczniów cechujących się wzorową postawą na warsztatach szkolnych, aktywnych samorządowców, sportowców, zwycięzców rozstrzygniętych w czerwcu konkursów szkolnych. Po raz kolejny pracodawcy przyznali nagrody swoim podopiecznym.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością dostojni goście, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Samorządowi Uczniowskiemu pod opieką pani Sylwii Krześniak-Ławik, który zakończenie roku 2013/2014 przygotował.

Comments are closed.