browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zakończenie nauki w ZSZ

Opublikowano przez 6 czerwca 2014 Komentarzy (0)

o4 czerwca 2014 roku obchodziliśmy 25-lecie wyborów 04 czerwca 1989 roku, które przywróciły Polsce niepodległość. Z tej okazji prezydent Bronisław Komorowski uhonorował Orderem Orła Białego premier Hannę Suchocką. Następnego dnia pani premier w wywiadzie telewizyjnym odpowiadała na pytanie o jakość demokracji w wolnej Polsce. Jej odpowiedź była zaskakująca. Powiedziała ona bowiem, że niska frekwencja w wyborach o niczym nie świadczy, o wiele ważniejsza jest aktywność na najbardziej podstawowym poziomie. Dostrzega ona inicjatywy oddolne i dynamizm obywateli, który z pewnością może świadczyć o ich chęci wpływania na kształt ojczyzny.

Słów Hanny Suchockiej łatwo dowieść, chociażby przywołując przejawy aktywności środowisk lokalnych. Jednym z prężniejszych jest środowisko lokalnych pracodawców. Przedsiębiorcy biorą sprawy we własne ręce i tworzą klimat, który zaprocentuje w przyszłości wysokim tempem rozwoju. Dla nas, czyli Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie, ożywienie na lokalnym rynku pracy stanowi kluczowy element edukacji pracowników młodocianych kształcących się w klasach wielozawodowych. Uczą się u nas przyszli sprzedawcy, kucharze, cukiernicy, mechanicy pojazdów samochodowych, elektrycy samochodowi. Można się uczyć praktycznie każdego zawodu, o ile absolwent gimnazjum znajdzie pracodawcę chętnego, by rozpocząć kształcenie we współpracy ze szkołą. A współpraca rozwija się bardzo dobrze.

Cech Rzemiosł Różnych docenia naszych uczniów. Nie bez przyczyny to właśnie oni zajęli ostatnio dwa pierwsze miejsca w organizowanym przez Cech “Konkursie wiedzy o rzemiośle”.  Dawid Lech i Stanisław Wypych to uczniowie klasy wielozawodowej IC. Dali się poznać jako młodzieńcy poważnie traktujący swoje obowiązki. Piszą o nich! Gratulujemy chłopakom zwycięstwa i sławy, a tak serio – liczymy, że sukces udowodni ich koleżankom i kolegom wartość zaangażowania i pracy.

Ten przydługi wstęp może trochę znudzić, ale bez niego nie zrozumielibyśmy, dlaczego jesteśmy dumni z absolwentów zasadniczych klas zawodowych. Ci młodzi ludzie, rozbrykani, czasem szaleni jak to młodzi, są tak naprawdę wzorowymi pracownikami. Wiedzą o tym ich pracodawcy, a z naszych przecieków wynika, że podczas uroczystego zakończenia nauki ZSZ, które odbędzie się 13.06.2014r. o godzinie 12.00, zostaną wręczone nagrody nie tylko szkolne, ale właśnie przede wszystkim nagrody pracodawców! To zaszczytna inicjatywa, za którą wypada serdecznie podziękować.

I mieć nadzieję, że przedsiębiorczość w naszym regionie będzie rozwijała się tak jak do tej pory, bo tkanka naszego powiatu to przede wszystkim ciężko pracujący ludzie, dumni z tego, że żyją w niepodległej Polsce i to tu właśnie płacą podatki.

Comments are closed.