browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Święto Szkoły służy promocji

Opublikowano przez 3 czerwca 2014 Komentarzy (0)

Przyjmując 15 lat temu imię Noblistów Polskich, zobowiązaliśmy się do pielęgnowania dorobku patronów. Co roku 02 czerwca organizujemy Święto Szkoły, które jest okazją do zjednoczenia społeczności szkolnej wokół uniwersalnych wartości przyświecających naszej pracy. To jednak nie wszystko. Chcemy te wartości promować w środowisku lokalnym. Tak właśnie pojmujemy promocję. 15 lat uczymy się, jak angażować naszych uczniów do współtworzenia wizerunku szkoły. Jesteśmy przekonani, że osiągnęliśmy sukces, ponieważ młodzi ludzie coraz częściej podpowiadają nam, czego oczekują od swoich nauczycieli. I to oni w dużej mierze są autorami ciekawych pomysłów.

Nasze działania rozumieją władze samorządowe. W dniu Święta Szkoły odwiedzili nas przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Choszcznie: wicestarosta, pani Wioletta Kaszak; wiceprzewodniczący Rady Powiatu, pan Roman Lubiniecki; członek Zarządu Powiatu, pani Barbara Zaniewska oraz kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pani Renata Cichowska. Odwiedziła nas również pani Mariola Kołodko – przewodnicząca Rady Miasta Choszczno i kierownik Wydziału Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Choszcznie. Serdecznie dziękujemy za wizytę i za wsparcie finansowe.

Bardzo często inicjatywy szkolne spotykają się z przychylnością okolicznych przedsiębiorców. Tegoroczne Święto Szkoły wspomogli: Miedzio-Plast Choszczno; Jaz-Com Lilla Jaźwińska; Sklep Sportowo-Turytyczny “Gumma” Jerzy Gumuliński, Aleksandra Gumulińska; Sklep z odzieżą damską Gan Jadwiga; Nordbud Materiały Budowlane i Instalacyjne; Mechanika Pojazdowa Piotr Kubacki oraz Księgarnia “Pegaz”. Wszystkim sponsorom należą się podziękowania, które w tym miejscu składamy.

Święto Szkoły rozpoczęło się testem wiedzy humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i wiedzy o szkole. Oceniano również plakaty profilaktyczne pod hasłem “Pijani kierowcy wiozą śmierć”. Suma punktów za obie konkurencje oraz przeliczona na punkty frekwencja decydowały o wyniku końcowym. Zwycięzcę poznaliśmy podczas uroczystego apelu.

Zanim to jednak nastąpiło, klasy zaprezentowały swoje plakaty i obejrzały pokaz. Realistyczna scenka wypadku samochodowego posłużyła jako punkt wyjścia do wykładu o sposobach udzielania pierwszej pomocy. Wydaje się, że zasady są znane, lecz przekonaliśmy się, że praktyka wymaga nie tylko doskonałej wiedzy, ale również umiejętności podejmowania błyskawicznych decyzji. O tym wszystkim opowiedział ratownik medyczny, pan Jacek Majewski.

Po pokazie dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska, ogłosiła zwycięzcę konkursu na najlepiej zorganizowaną klasę w szkole. Została nią klasa II Technikum Handlowego. Wychowawcy, pani Edycie Kondeli, gratulujemy takiej klasy, a klasie gratulujemy takiego wychowawcy.

Prawdziwą atrakcją Święta Szkoły był bieg profilaktyczny pod hasłem “Na mecie – trzeźwość” poświęcony ofiarom wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Była to pierwsza odsłona szerszej akcji “Na mecie – życie”. W biegu wzięli udział tak uczniowie, jak nauczyciele, a bezpieczeństwo zapewniali choszczeńscy policjanci, którym serdecznie dziękujemy. Wszyscy zwyciężyli, bo ideą biegu nie była rywalizacja sportowa, a ukazanie, ze młodzi ludzie rozumieją, czym może zakończyć się jazda pod wpływem alkoholu. Na trasie widzowie, zaopatrzeni w plakaty profilaktyczne, wzbudzali zainteresowanie choszcznian. I o to właśnie chodziło.

Nieco zapomniany, ale jednak widoczny regał z książkami może nie wpisywał się bezpośrednio w sportowy charakter święta, lecz warto wspomnieć, że akcja “Bookcrossing” zainicjowana w naszej bibliotece w zeszłym roku ma się całkiem dobrze.

Po południu  w hali Zespołu Szkół Nr 2 odbył się pierwszy publiczny pokaz speedmintona w Choszcznie. Sama nazwa wiele mówi – szybki, nawet bardzo szybki sport wywodzący się z badmintona. Pokaz zorganizował pan Tomasz Płonka, nauczyciel wychowania fizycznego, który zaprosił najlepszych zawodników tej dyscypliny sportu w województwie. Szkołę odwiedzili: pani Sabina Schabek – mistrzyni i wicemistrzyni Polski, międzynarodowa mistrzyni Polski, wicemistrzyni Czech oraz brązowa medalistka Niemiec; pan Bogdan Mieżyński – brązowy medalista Mistrzostw Świata, międzynarodowy dwukrotny mistrz Polski, mistrz Węgier, Niemiec, Słowacji, dwukrotny mistrz Polski; pan Kuba Orzechowski – junior U18, dwukrotny mistrz Polski, międzynarodowy mistrz Danii, międzynarodowy mistrz Holandii; pan Michał Izbicki – dwukrotny mistrz Polski, brązowy medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Niemiec; pan Jarosław Ryhanycz – prekursor dyscypliny w regionie, brązowy i srebrny medalista Mistrzostw Polski. Jak widać, zawodnicy speedmintona mają na swoim koncie wiele tytułów, ale pokazali się naszej publiczności jako prawdziwi pasjonaci sportu, którzy chcą zarazić swoją pasją innych. Pan Bogdan Mieżyński, prowadzący pokaz, wielokrotnie podkreślał, że Choszczno znane jest jako wylęgarnia znakomitych talentów sportów rakietowych, a obecny na pokazie pan Wiesław Drewicz to legenda nie tylko w Choszcznie. Warto było obejrzeć mistrzów w akcji, warto było również spróbować własnych sił. Skorzystali z tej okazji zarówno ci starsi, jak i ci najmłodsi, bo na trybunach obecni byli przedstawiciele kilku generacji miłośników sportu.

Pokazem speedmintona zakończył się obfitujący w wydarzenia dzień Święta Szkoły, które uznajemy za udane. Dziękujemy mediom za obszerne relacje, można je obejrzeć na stronach:

Zapraszamy również na stronę Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

A poniżej można obejrzeć zdjęcia wykonane przez panią Edytę Tyburczy-Kujawę i pana Piotra Figasa:

Comments are closed.