browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Święto Szkoły 2014

Opublikowano przez 1 czerwca 2014 Komentarzy (0)

15 lat temu, 02 czerwca 1999 roku Zespołowi Szkół Nr 2 w Choszcznie nadano imię Noblistów Polskich. 02 czerwca stał się ważnym momentem w kalendarzu szkolnym, bowiem tego dnia obchodzone jest Święto Szkoły. Z tej okazji organizowane są rokrocznie różnorodne konkursy o patronach i o szkole, a szereg imprez towarzyszących urozmaica obchody.

Wszystkie działania wpisują się w misję szkoły, zgodnie z którą kultywowanie wartości, takich jak poszanowanie tradycji czy zdrowie, stanowi jeden z fundamentów pracy placówki.

W tym roku zaplanowano atrakcyjny program obchodów, na który złożą się: uroczysty apel, konkursy – plastyczny i wiedzy o szkole, a także imprezy promujące zdrowy styl życia. Te ostatnie mają charakter zupełnie wyjątkowy, ale mamy nadzieję, że, choć zorganizowane po raz pierwszy, przyniosą owoce w latach przyszłych.

Jedną z tych imprez jest Bieg Profilaktyczny „Na mecie – życie”. Akcja scala dotychczasowe działania Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich oraz Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom i uzależnieniom oraz w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Tegoroczne hasło akcji brzmi: „Na mecie – trzeźwość”, a idea poświecona jest ofiarom wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w I Choszczeńskim Biegu Profilaktycznym „Na mecie – życie” zapraszamy w dniu 02 czerwca 2014 roku. Startujemy o godzinie 12.30 spod bramy szkoły. Pobiegną uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy, którzy zgłoszą się na punkcie startowym.

Z kolei Uczniowski Klub Sportowy „Nobel” serdecznie zaprasza na pierwszy publiczny pokaz speedmintona w Choszcznie – nowej gry sportowej będącej połączeniem tenisa ziemnego, badmintona i squasha. Prezentacja tej alternatywnej dyscypliny sportowej odbędzie się 02 czerwca 2014 roku o godzinie 16.30 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Prezentacji dokonają czołowi zawodnicy speedmintona w Polsce i w Europie. Strój sportowy mile widziany, będzie można spróbować swoich sił i przekonać się, że warto!

Comments are closed.