browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do Berlina

Opublikowano przez 27 maja 2014 Komentarzy (0)

Dnia 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Zwiedziliśmy wschodnią część miasta, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć Wieżę TV, fragmenty Muru Berlińskiego, Reichstag. W Berlinie zachodnim zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma  (malownicza ruina pozostawiona po II wojnie światowej) oraz Plac Poczdamski.

Udaliśmy się również do Muzeum Historii Naturalnej. To jedno z największych tego typu muzeów na świecie – w jego zbiorach znajduje się ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych, botanicznych, paleontologicznych oraz z dziedzin pokrewnych. Główną atrakcją jest największy na świecie zrekonstruowany szkielet brachiozaura.

Odwiedziliśmy również AquaDom. Jest tam 25-metrowe cylindryczne akwarium. To największy tego typu obiekt na świecie. W jego wnętrzu znajduje się winda, którą mieliśmy okazję jechać. W otaczającym ją zbiorniku pływa ok. 1500 ryb, które zachwycają niezwykłymi kolorami i kształtami.

Berlin wszystkim bardzo się podobał. Szkoda tylko, że byliśmy tam tylko 1 dzień.

Comments are closed.