browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Na jodłową nutę

Opublikowano przez 30 maja 2014 Komentarzy (0)

Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Martyna Żyta z klasy ILOa zdobyła nagrodę za coś, co naprawdę umie doskonale robić. Martyna przepięknie śpiewa. Nie wiedzieliśmy wszakże, że można śpiewać po niemiecku. A jednak!

Podczas VIII Festiwalu Piosenki Niemieckiej zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Barlinku oraz Barlinecki Ośrodek Kultury – przy wsparciu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, liczyły się umiejętności wokalne i sceniczne, dobór repertuaru, poprawność językowa i ogólny wyraz artystyczny.

Festiwal odbywający się 13 maja 2014 r. na scenie sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury rozpoczął „romantyczny” występ Shreka i Fiony w zabawnej aranżacji utworu „Hallelujah”. Natomiast w części konkursowej na scenie wystąpiło 14 solistów i 2 zespoły z Polski oraz 4 zespoły z Niemiec. Pomiędzy poszczególnymi kategoriami świetnym programem artystycznym widownię bawił Feeling Dance Group, Kabaret Remix oraz Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Barlinku.

Po wystąpieniach wszystkich uczestników, jury w składzie: Brygida Liśkiewicz – przewodnicząca jury, Astrid Kaufmann, Zbigniew Bocian, Lars Gerulat, udało się na obrady. Podczas godzinnej przerwy artyści oraz zaproszeni goście zaproszeni zostali na obiad i słodki poczęstunek.

Martyna Żyta wystąpiła w II kategorii, w której zaprezentowali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki są następujące:

  • miejsce IV (wyróżnienie) zdobyła Julia Kiona (PG Strzelce Krajeńskie);
  • miejsce III – Paulina Stanisławek (PG2 Barlinek);
  • miejsce II – Martyna Żyta (ZS2 Choszczno);
  • miejsce I – ex aequo Agata Olejniczak (PG Strzelce Krajeńskie), Aleksandra Falkowska (PG Strzelce Krajeńskie), Wiktoria Pałasz (PG Choszczno)

Wszyscy uczestnicy Festiwalu, którym niestety nie udało się zdobyć nagrodzonych miejsc, otrzymali od organizatorów dyplomy i pamiątkowe nagrody niespodzianki. Najważniejsze jest jednak to, że nauka języka niemieckiego została wzbogacona o nową formę i choć nasze stereotypowe myślenie nakazuje nam dziwić się niemieckim wykonawcom piosenek, to przecież wielu wspaniałych kompozytorów pochodziło z krajów niemieckojęzycznych.

Gratulujemy Martynie licząc, że w przyszłym roku na kolejnym festiwalu zaprezentuje się równie znakomicie!

Zimne Germanki oraz Martyna Żyta

Pełna relacja z Festiwalu nas stronie www.barlinek24.pl

Comments are closed.